هشدار در مورد کلاهبرداری هرمی در سایت 8hoop.com
از زمان پیدایش شرکت های هرمی، مجریان آن با ترفندهای متفاوت و نام های گوناگون اقدام به جذب افراد نموده اند. در شیوه ای جدید سایتی با آدرس 8hoop.com به سبکی جدید و با نام تجارت در اینترنت اقدام به جذب نیرو می نمایند.
تاريخ : نوزدهم بهمن 1395 ساعت 11:44   کد : 6556
اختصاصی ایران هشدار- از زمان پیدایش شرکت های هرمی، مجریان آن با ترفندهای متفاوت و نام های گوناگون اقدام به جذب افراد نموده اند. در شیوه ای جدید سایتی با آدرس 8hoop.com به سبکی جدید و با نام تجارت در اینترنت اقدام به جذب نیرو می نمایند. مراحل شروع کار شما در این طرح به اصطلاح سرمایه گذاری به این صورت است که در مرحله اول شما عضو سیستم می شوید و از طریق پول مجازی برای خودتان افتاح حساب می نمایید, شما می بایست مقداری هزینه عضویت پرداخت نمایید. در مرحله دوم 3 نفر را به عنوان زیرمجموعه وارد می کنید که هر کدام از آن ها 6 دلار پرداخت کرده و موظف به وارد کردن 3 نفر داخل مجموعه می شوند. بعد از پر شدن سطح اول زیر مجموعه شما، شرکت ادعا می کند 6 دلار بابت حق جذب به این 3 نفر پرداخت می شود در حالی که این ادعای هیچ وقت محقق و عملی نخواهدشد و اگر به صورت موردی سودی پرداخت شود صرفا برای تبلیغات و از محل سرمایه گذاری ورودی های جدید تامین خواهدشد. معمولا شرکت هایی که بدین صورت فعالیت می کنند بعد از جذب سرمایه گذاران و رسیدن به حالت اشباع، متواری شده و افرادی که جذب تبلیغات دروغین آن ها شده اند امکان پیگری قضایی برایشان دشوار می شود.
با مطالعه مراحل کار می بینیم که سبک کاری آن ها کاملاً مشابه دسیسه های هرمی بوده و چیزی جز این نام را نمی توان بر روی آن گذاشت، بر طبق اعلام سایت 14 درصد از سرمایه گذاران در این سایت ایرانی بوده اند.
نمودار درصد افراد عضو شده از کشورهای دیگر بر طبق اعلام سایت 8hoop.com
این سیستم تابع قوانین هیچ کشوری نبوده و به همین علت تا به حال برخوردهای قضایی با آن صورت نگرفته است، اما لازم به تذکر است فعالیت دسیسه های هرمی در تمامی کشورها جرم انگاری شده است و تمامی کسانی که به نحوی همکاری با این طرح ها دارند از افراد مؤسس گرفته تا افراد عضو شده مجرم شناخته می شوند و برای آن ها مجازات هایی مقرر شده است.
در کشور ما نیز در بند ز ماده یک "قانون مجازات اخلال گران در نظام اقتصادی کشور" تأسیس، قبول نمایندگی و عضوگیری در این طرح ها جرم محسوب می شود.
با توجه به آثار زیان باری که فعالیت در این گونه طرح های کلاهبرداری برای افراد و جامعه در پی دارد، لازم است هم وطنان قبل از قبول عضویت در هرگونه طرحی که ادعای تجارت و سرمایه گذاری را دارند از مراجع ذیصلاح استعلامات لازم را به عمل آورند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند و هزینه سنگین را بر خود و خانواده شان تحمیل نکنند.
 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.