افزایش کلاهبرداری جذب سرمایه در قالب شرکت های صنایع دستی و فرش
کلاهبرداران اقدام به اخذ سپرده های هنگفت با وعده پرداخت سودهای بالا، تحت عنوان سرمایه گذاری در امر تولید فرش و تابلو فرش می کنند .
تاريخ : سيزدهم بهمن 1395 ساعت 10:26   کد : 6514
اختصاصی ایران هشدار - اخیرا مشاهده شده است که در گوشه و کنار کشور، افراد کلاهبردار با عناوین مختلف و با ترفند های مختلف اقدام به جذب سرمایه افراد برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف می کنند و پس از مدتی، پس از اخذ مبالغ مختلف از تعداد کثیری از هموطنان، کلاهبرداری انجام می دهند.

مورد جدیدی که اخیرا شایع شده است، سرمایه گذاری در حوزه فرش و تابلو فرش است. به این صورت که کلاهبرداران اقدام به اخذ سپرده های هنگفت با وعده پرداخت سودهای بالا، تحت عنوان سرمایه گذاری در امر تولید فرش و تابلو فرش می کنند در صورتی که هیچ گونه مجوزی از مراجع ذی صلاح و مرتبط دریافت نکرده اند و هیچ گونه سرمایه گذاری در کار نیست و صرفا سرمایه گذاری در این حوزه پوششی است برای فریب مردم به جهت جذب سرمایه آنها که در نهایت پس از چند ماه و کسب مبلغ هنگفت، دیگر خبری از فرد پیدا نیست و فرد متواری می شود.

نکته جالب در اکثر اینگونه کلاهبرداری ها این است که کلاهبردار، علی رغم رکود بازار و شرایط نامناسب اقتصادی، به قربانیان وعده سرمایه گذاری با سود بسیار زیاد و فریبنده را می دهد که بتواند افراد را جذب نماید.

توصیه ایران هشدار به کاربران این است که هرگز بدون کسب آگاهی از شرکت مدنظر، در آن سرمایه گذاری انجام ندهند و همیشه دقت کنند که سود نا متعارف و غیر منطقی که در طرح های سرمایه گذاری پیشنهاد می شود، مورد مشکوکی است که باید مورد بررسی بیشتر واقع شوند چرا که طرح سرمایه گذاری قانونی، بر طبق شرایط اقتصادی جامعه پیش می رود و برای اینکه بتواند پاسخگوی نیاز سرمایه گذاران باشد و همچنین طرح نیز، پیش رود، تا حد معقولی می تواند سود ده باشد. بنابراین اگر طرح سرمایه گذاری پیشنهاد شد که سود های نا متعارف را پیشنهاد می داد، باید به آن شک کرد.

مورد دیگر اینکه حتما به مجوز های شرکت از سوی نهاد های ذی صلاح و قرارداد شرکت و ... دقت کنید و قبل از امضای هر گونه قرارداد سرمایه گذاری، با یک وکیل با تجربه مشورت کنید تا تمامی موارد قانونی را بررسی نماید.
 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.