بزرگترین حمله های سایبری در سال 2016
سال 2016 شاهد تعداد زیادی حمله سایبری در سراسر جهان بود. از حمله و نفوذ در انتخابات آمریکا گرفته تا حمله به کارت های دبیت و اطلاعات ایمیل کاربران یاهو و ... که در اینجا بزرگترین موارد آن را در طول سال 2016 معرفی می کنیم.
تاريخ : سيزدهم دی 1395 ساعت 11:42   کد : 6258
ایران هشدار - سال 2016 شاهد تعداد زیادی حمله سایبری در سراسر جهان بود. از حمله و نفوذ در انتخابات آمریکا گرفته تا حمله به کارت های دبیت و اطلاعات ایمیل کاربران یاهو و ... که در اینجا بزرگترین موارد آن را در طول سال 2016 معرفی می کنیم.

حمله سایبری DNY

کمپانی خدمات اینترنتی DNY که مدیریت ترافیک اینترنت ها را بر عهده دارد، در سال 2016 مورد حمله توزیع شده انکار سرویس (DDoS) قرار گرفت و حمله به dns آن صورت گرفت.
سرویس های بزرگ اینترنت مثل TWITTER ، SPOTIFY ، و آمازون به خاطر وقفه ای که به وجود آمد، مختل شدند و در اکثر نقاط اروپا و آمریکا قطعی خدمات و اینترنت به دلیل این حمله سایبری رخ داد. در اثر این حمله میلیونها کاربر اینترنت نمی توانستند به وب سایت های بزرگ شرکت های آنلاین مثل NETFLIX و REDDIT و سایت های توسعه دهنده وب مثل GIT HUB و ... وصل شوند.

گروه هک “LEGION"

این گروه مسئول هک کردن حساب های کاربری بسیار مهم در TWITTER است که هنوز از دید پلیس پنهان مانده است. حساب های کاربری بسیار مهم که هک شدند در مدت زمان طولانی در معرض TWEET های توهین آمیز بودند و گروه بعد از آن اعلام کردند که اگر هر یک از اعضای این گروه دستگیر شوند، یک ترابایت اطلاعات مهم و حساس کاربران را افشا خواهند کرد.

حساب کاربری بیش از یک میلیارد کاربر YAHOO هک شد

در 14 دسامبر، یاهو مورد یک حمله وسیع سایبری قرار گرفت که بیش از یک میلیارد حساب کاربری در معرض خطر قرار گرفت و بزرگترین خطر سایبری تاریخ رقم خورد.
سه میلیون کارت اعتباری در معرض خطر قرار گرفت
در بزرگترین نقص امنیتی تاریخ، در بخش بانکداری هند، 3.2 میلیون کارت اعتباری از بانک های مختلف خصوصی و دولتی توسط حمله سایبری که توسط بد افزار در برخی ATM ها صورت گرفت در اکتبر، در معرض خطر قرار گرفتند. این ATM ها از شرکت ژاپنی hitachi خدمات دریافت می کردند.
بسیاری از این بانکها از جمله SBI ، از کاربران خود خواستند تا رمز PIN کارت خود را قبل از استفاده حتما تغییر دهند و حتی مجبور شدند برخی حساب های کاربری مشکوک را مسدود کنند. برداشت غیر مجاز از 19 بانک طی این حمله، صورت گرفت.

حمله به بانک TESCOS

هزاران نفر از کاربران و مشتریان این سایت اعلام کردند که صدها پوند از حساب پس انداز آنها در آخر هفته به دلیل حمله هکری، برداشت شده است. این مشتریان که حساب آنها BLOCK شده، هنوز هم قادر به برداشت پول نقد و استفاده از سایر خدمات نیستند. طی این حمله هکری، 205 میلیون پوند از حساب 9000 مشتری برداشت شده است. این بزرگترین حمله هکری به بانک های انگلستان در طول تاریخ بوده است.

هک کردن حساب کاربری Mark zucker berg و sundar pinchai

یک گروه با نام "our mine" به حساب کاربری نابغه های تکنولوژی نفوذ کردند. حساب sundar pichai مدیر داخلی گوگل و مارک زاکربرگ مدیر عامل فیسبوک در twitter و pintrest مورد حمله قرار گرفت.

حمله سایبری به بانک بنگلادش

یک حمله حمله سایبری با هدف حمله به سیستم انتقال بانک مرکزی موفق شد تا 81 میلیون دلار را از بانک مرکزی بنگلادش برداشت کند. به گزارش رویترز، شبکه اطلاع رسانی طی یک نامه در دوم نوامبر، این حمله را هشدار داده بود.

هک در انتخابات آمریکا

سازمان CIA به این نتیجه رسیدند که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری، برای کمک به ترامپ دخالت کرده و واشنگتن پست این گزارش را داده است که در انتخابات آمریکا حملات هکری صورت گرفته است.
 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.