چگونه یک پسورد قوی و تصادفی ایجاد کنیم؟
هکر ها برای دسترسی به پسوردهای افراد، دیتابیسی از میلیون ها پسورد احتمالی که افراد برای خود انتخاب کرده اند، تهیه و از آن برای هک کردن حساب های کاربری افراد استفاده می کنند.
تاريخ : بيست و سوم شهريور 1395 ساعت 11:24   کد : 5294
ایران هشدار- هکر ها برای دسترسی به پسوردهای افراد، دیتابیسی از میلیون ها پسورد احتمالی که افراد برای خود انتخاب کرده اند، تهیه و از آن برای هک کردن حساب های کاربری افراد استفاده می کنند. بنابراین اگرچه شما از پسورد برای امنیت حساب های کاربری و گوشی موبایل و ... استفاده می کنید، اما باید بدانید که پسورد ضعیف شما را در معرض خطرات بزرگ قرار می دهد چرا که هک کردن حساب کاربری ایمیل، اطلاعات شرکت ، اطلاعات حسابرسی و ... می تواند خطرات بزرگ و ضررهای مالی بسیاری برای شما به وجود آورد.
مهندس سرویس امنیتی cisco، اعلام کرده است که در سال گذشته پسوردهای ضعیف و قابل حدس مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد کرده است. بنابراین چگونه می توانیم از این خطرات درامان باشیم؟
نکته اول: هرگز از کلمات یا عبارات رایج و قابل حدس مثل نام خود، شماره شناسنامه و ... استفاده نکنید. رمزهای تصادفی بهترین گزینه هستند.
سعی کنید عبارتی را در ذهن خود به عنوان رمز ذخیره کنید مثل : green apples are my favorit kind to use in pie . سپس کاراکترهای ابتدای هر کلمه را به عنوان پسورد انتخاب کنید:gaamfktuip
این پسورد می تواند یک پسورد قوی و غیر قابل حدس باشد. خصوصا اگر این حروف را به صورت بزرگ و کوچک انتخاب کنید.
نکته دوم: از پسورد دوم برای احراز هویت استفاده کنید
گاهی اوقات بانک ها برای حساب مجازی شما پسورد دوم به شما ارائه می دهند و گاهی برای ایمیل یا ... به شما پسورد دوم پیشنهاد می شود. حتما از این پسورد دوم استفاده کنید تا ضریب اطمینان و امنیت شما دو چندان شود.

نکته سوم: از password manager استفاده کنید:
Password manager برای هر سایتی که شما از آن بازدید می کنید، ک پسورد قوی و تصادفی ایجاد می کند که به هیچ وجه قابل حدس نمی باشد.
نکته چهارم: به مرورگر رایانه خود مجوز ذخیره رمز های عبور را ندهید زیرا تمام رمزهای عبور ذخیره شده در مورگر قابل دستیابی هستند.
نکته پنجم: رمز عبور باید حداقل 16 کاراکتر باشد و سعی کنید از هر دوی حروف بزرگ و کوچک استفاده نمایید.
نکته ششم: هرگز از رمز عبور یکسان برای چند حساب کاربری استفاده نکنید:
سعی کنید از رمزهای عبور مختلف استفاده کنید. استفاده از رمز عبور یکسان برای چند حساب کاربری مثل این است که از یک کلید برای چند قفل استفاده کنید.
 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.