کلاهبرداری از بازاریابان به اسم دریافت اجاره شعبه
در مقالات متعدد بارها اشاره شده است که شعب قانونی شرکت ها به عنوان نماینده شرکت در محل و مجری وظایف قانونی شرکت ها در مقابل بازاریابان هستند.
تاريخ : بيستم مرداد 1395 ساعت 15:18   کد : 5046
ایران هشدار- در مقالات متعدد بارها اشاره شده است که شعب قانونی شرکت ها به عنوان نماینده شرکت در محل و مجری وظایف قانونی شرکت ها در مقابل بازاریابان هستند.
اهمیت شعب تا به جایی است که در ماده 10 آیین نامه اجرایی، وظایف اصلی آن ها مورد اشاره قرار گرفته است. همچنین در بخش نامه های متعدد صادره از مرکز امور اصناف برخی از مهمترین وظایف به تفصیل مورد اشاره و تذکر قرار گرفته است.
بسیاری از بازاریابان از روند صدور مجوز برای شعب، شرایط و وظایف این شعب آگاهی نداشته و به دلیل این عدم آگاهی اقدامات غیرقانونی را مرتکب می شوند.
یکی از موضوعاتی که در مورد شعب آگاهی کافی از آن وجود ندارد در رابطه با مسئولین شعب و منبع تأمین هزینه های این شعب است. مسئولین شعب از افراد مورد اعتماد شرکت ها بوده و به نوعی کارمند شرکت محسوب می گردند و در ازاء اداره شعبه از شرکت حقوق دریافت می نمایند؛ البته در برخی از شرکت ها بسته به قوانین داخلی شرکت نحوه پرداخت متفاوت است. در هر حالتی این مسئولین به عنوان کارمندان شرکت بوده و اجازه انجام فعالیت های بازاریابی را ندارند.
نکته بعدی در تأمین هزینه های مربوط به شعب است. تأمین تمامی هزینه های شعب از اجاره مکان گرفته تا هزینه برگزاری دوره های آموزشی همگی بر عهده شرکت بوده و از بازاریابان هیچ گونه وجهی نباید دریافت گردد؛ چه بابت اجاره مکان شعبه و چه بابت دوره های آموزشی.
متأسفانه در برخی از گزارش های دریافتی مشاهده شده، برخی از شعب که تعداد آن ها محدود است اقدام به دریافت اجاره مکان از بازاریابان کرده و برای این موضوع آن ها را تحت فشار قرار داده اند. این اقدام کاملاً غیرقانونی بوده و در صورت احراز صحت آن توسط نهادهای نظارتی برخورد صورت خواهد گرفت.
لازم است بازاریابان قبل از شروع فعالیت خود دستورالعمل و کلیه موضوعات آموزشی منتشر شده در سایت های مرجع را مطالعه کرده تا با عدم آگاهی شان زمینه سوء استفاده از خودشان را فراهم نکنند.

 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.