کلاهبرداری سرمایه گذاری با نام Unifunds
یکی دیگر از کلاهبرداری هایی که با نام سرمایه گذاری در بازار سهام در حال گسترش در کشورهای آسیایی است و اخیراً دامنه آن به داخل کشور نیز کشیده شده است، شرکتی با نام Unifunds به آدرس وب سایت www.Unifunds.com می باشد.
تاريخ : چهاردهم تير 1395 ساعت 09:16   کد : 4816
ایران هشدار - یکی دیگر از کلاهبرداری هایی که با نام سرمایه گذاری در بازار سهام در حال گسترش در کشورهای آسیایی است و اخیراً دامنه آن به داخل کشور نیز کشیده شده است، شرکتی با نام Unifunds به آدرس وب سایت www.Unifunds.com می باشد. کانون اصلی انجام فعالیت این شرکت در کشور مالزی بوده و متأسفانه بسیاری از هم وطنان ما را در این کشور درگیر خود نموده است.
عاملان این شرکت مدعی هستند پیشگام در بازار سرمایه گذاری بوده و با دارا بودن تیمی مجرب از بروکرها و تریدرهای حرفه ای می توانند کمک به افزایش سرمایه شما نمایند و بنا بر ادعای آنان با اعتماد به این شرکت می توانید مطمئن باشید که سرمایه تان را به دست افراد توانایی سپرده اید. سرشاخه این شرکت ها با برگزاری مراسم های مختلف در هتل های مجلل تلاش کرده اند افراد ساده لوح را با عنوان کسب ثروت زیاد در این شرکت جذب کنند. سیستم عضوگیری این شرکت دقیقاً همانند شرکت های هرمی بوده و با دست گذاشتن بر روی افرادی که درگیر مشکلات مالی هستند به آن ها وعده کسب درآمدهای هنگفت و تغییر در سیستم زندگی شان با سرمایه گذاری در این شرکت را داده اند. سرشاخه های این شرکت با هدف تداوم درآمد خود به اعضای شرکت اعلام کردند در صورت ارائه شکایت علیه آن ها، حق کمیسیون آن ها متوقف و حساب کاربری آن ها مسدود می گردد؛ علاوه بر آن از طریق وکیل حقوقی شرکت ادعای حیثیت برعلیه شان خواهد شد.
شیوه کاری شرکت به این صورت است که سرمایه شما را برای مشارکت در پروژه هایی که شرکت مدعی فعالیت در آن هاست ( بازار سهام، اپلیکیشن های تلفن همراه و CPL) دریافت کرده و در واقع شما را سهام دار می نمایند؛ یعنی با پرداخت سرمایه شما سهام از شرکت خریداری می نمایید. این شرکت ادعا می کند که سود پول شما را از محل همین سرمایه گذاری ها پرداخت می کند و این سود در حالت عادی ماهیانه 6 تا 8 درصد بوده و در شرایط خاص به 15 درصد هم می رسد.
در شکل دیگری از فعالیت این شرکت شما می توانید اقدام به شبکه سازی کرده و در ازاء سرمایه گذاری افرادی که معرفی کرده اید 10 درصد از پول سرمایه گذاری ان ها را دریافت کنید، دقیقاً همانند آن چیزی که در طرح های پونزی جریان دارد.
در سپتامبر سال 2015 کمیسیون امنیت مالزی (SC) طی بیانیه ای اعلام کرد که شرکتی با آدرس وب سایت www.Unifunds.com دارای مجوز فعالیت از کمیسیون امنیت مالزی نیست و هرگونه فعالیتی شامل خرید و فروش اوراق بهادار، ارائه مشاوره در امور مالی و سرمایه گذاری در برنامه های مالی به واسطه این شرکت تحت پوشش قوانین خدمات و بازار سرمایه کشور مالزی قرار ندارد و از افرادی که به نحوی همکاری با این شرکت دارند خواسته شده هرگونه اطلاعات و مدارکی که از فعالیت این شرکت دارند را به آدرس الکترونیکی این کمیته ارسال نمایند.
همچنین در گزارش منتشر شده توسط ایرنا در سال گذشته اعلام شد، سرشاخه های ایرانی این شرکت که فعال در مالزی بوده اند با کلاهبرداری از بیش از دوهزار نفر از جمله صد ایرانی متواری شده اند.
لازم است هم وطنان قبل از اقدام به سرمایه گذاری در این گونه شرکت ها، استعلامات لازم را از مراجع مربوطه به عمل آورند تا مانع وارد آمدن هرگونه خسارتی چه به خود و چه به اقتصاد کشور گردند و بهتر آن است که سرمایه شان را به سمت بازارهای سرمایه گذاری داخلی جهت شکوفایی اقتصادی کشور هدایت نمایند.
 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.