آپلاین وظیفه شناس چه کسی است؟
آپلاین از توزیع کنندگان یا بازاریابانی تشکیل شده است که در بالای سر هر بازاریابی قرار دارد و درآمد اضافی این بالاسری ها بستگی به عملکرد بازاریابان زیر مجموعه دارد؛ زمانی افراد زیرمجموعه موفق خواهند شد که یک بالاسری خودش را وقف موفق کردن زیرمجموعه اش کند.
تاريخ : سی و يکم خرداد 1395 ساعت 11:38   کد : 4768
ایران هشدار - یکی از وسوسه انگیزترین خصیصه های بازاریابی شبکه ای خودکنترلی در آن است. ساعات کاری در اختیار خود افراد است، کسی نمی تواند به آن ها بگوید چه کاری انجام دهند و چه کاری انجام ندهند، قلمرو کاری آن ها به کسی واگذار نمی شود و بسیاری از موارد دیگر؛ به عبارت دیگر به استثنای قوانین و دستورالعمل های بازاریابی شبکه ای و قوانین داخلی شرکت، کلیه امور کاری به انتخاب خود بازاریابان می باشد. بازاریابان می توانند هر مقدار و هر ترکیب محصولی را که می خواهند بفروشند، از هر تعداد افرادی که می خواهند حمایت کنند، هر زمانی را که می خواهند برای آموزش زیر مجموعه شان اختصاص دهند و در کل موفقیت نهایی در این تجارت بستگی به خود آن ها دارد. اما برای کسب موفقیت در این حرفه ویژگی مهم دیگری نیز وجود دارد و آن تعامل مناسب و سازنده آپلاین ها(بالاسری ها) و زیرمجموعه ها می باشد. آپلاین از توزیع کنندگان یا بازاریابانی تشکیل شده است که در بالای سر هر بازاریابی قرار دارد و درآمد اضافی این بالاسری ها بستگی به عملکرد بازاریابان زیر مجموعه دارد؛ یعنی مجموع فروش زیر مجموعه، آپلاین ها را به درآمد اضافی علاوه بر فروش خودشان خواهد رساند. برای دست یابی به پورسانت و درآمد اضافی آپلاین ها وظایفی در قبال زیر مجموعه شان بر عهده دارند و مهمترین وظیفه آنان، آموزش دادن و حمایت از اعضای زیرمجموعه است. این آموزش به بخش های متعددی تقسیم می شود. از جمله این آموزش ها عبارتند از:
1-آموزش مفاهیم اولیه بازاریابی و فروش شبکه ای؛
2-قوانین و مقررات و دستورالعمل های مصوب مرتبط با بازاریابی شبکه ای؛
3-تبیین منشور اخلاقی و قوانین داخلی شرکت؛
4-برگزاری جلسات توجیهی طرح درآمدی؛
5-آموزش نحوه صحیح بازاریابی و فروش محصولات و همچنین شیوه های اخلاقی جذب اعضای جدید؛
6-آموزش کاربرد محصولات شامل شیوه استعمال، شرح مزایا و نحوه خدمات پس از فروش آن؛ همه این موارد جزء موارد مهمی هستند که یک بالاسری وظیفه دارد به اعضای زیرمجموعه خود آموزش دهد و حمایت های لازم تا دست یابی به سطح مطلوب درآمد را از آنان به عمل آورد.
زمانی افراد زیرمجموعه موفق خواهند شد که یک بالاسری خودش را وقف موفق کردن زیرمجموعه اش کند، اما متأسفانه مشاهده می شود که برخی از بالاسری ها نه تنها متعهد به وظایف اخلاقی شان در قبال زیر مجموعه شان نیستند؛ بلکه با روش های غیراصولی و برخلاف مقررات، آن ها را وسیله ای برای دست یابی به درآمد مطلوبشان قرار می دهند. تخلفاتی که برخی از بالاسری ها مرتکب می شوند عبارتند از: دریافت کدکاربری و رمزعبور زیرمجموعه ها، ثبت خرید به جای زیرمجموعه ها، اغوای افراد جدیدالورود با ادعاهای درآمدی واهی و نشان دادن چک های درآمدی غیرواقعی، تعیین استراتژی فروش و مبالغ مشخص خرید در هر ماه، برگزاری جلسات آموزشی در مکان هایی غیر از شعب قانونی و دادن اطلاعات غلط در مورد این کسب و کار.
با اینکه بارها از طریق مراجع قانونی و نظارتی و حتی خود شرکت های بازاریابی شبکه ای اطلاع رسانی شده است که بازاریابان موظف هستند از اطلاعات دفتر کاری شان محافظت کنند و این اطلاعات را در اختیار هیچ کس حتی بالا سری هایشان قرار ندهند و به هیچکس اجازه ندهند به جای آنان ثبت خرید بزنند، اما باز مشاهده می کنیم که در اثر ناآگاهی بازاریابان و سوءاستفاده برخی افراد از این ناآگاهی، زیان هایی متوجه بازاریابان شده است که مسئولیت آن بر گردن خود بازاریابان بوده است.
توجه داشته باشید که با در اختیار قرار دادن اطلاعات تان به بالاسری هایتان امکان لغو جایگاه شما بدون اجازه شما و جا به جایی جایگاهتان توسط آن ها وجود خواهد داشت. لازم است کلیه بازاریابان قبل از شروع فعالیت، تلاش در جهت آشنایی با مفاهیم اساسی کار و جایگاه و وظایف هر یک از افراد فعال در این حرفه داشته باشند تا زمینه برای سوءاستفاده از جایگاهشان را محدود نمایند.
 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.