حقوق خود را بشناسید
بسیاری از افراد جدیدالورود به حرفه بازاریابی شبکه ای به دلیل عدم تحقیقات کافی و بعضاً کمبود آموزش از قوانین مصوب و اصول اساسی کار آگاه نبوده و این عدم آگاهی منجر به تضییع حقوق آنان گردیده است. در این مقاله به برخی از حقوق مهم بازاریابان که در اطلاعیه های رسمی مرکز اصناف و امور بازرگانان اطلاع رسانی گردیده است، اشاره گردیده است.
تاريخ : چهارم ارديبهشت 1395 ساعت 15:18   کد : 4563
ایران هشدار-
بسیاری از افراد جدیدالورود به حرفه بازاریابی شبکه ای به دلیل عدم تحقیقات کافی و بعضاً کمبود آموزش از قوانین مصوب و اصول اساسی کار آگاه نبوده و این عدم آگاهی منجر به تضییع حقوق آنان گردیده است. متأسفانه برخی از افراد سود جونیز از این عدم آگاهی برخی از بازاریابان جدیدالورود استفاده کرده و آنان را در جهت منافع خودشان هدایت کرده اند. در این مقاله به برخی از حقوق مهم بازاریابان که در اطلاعیه های رسمی مرکز اصناف و امور بازرگانان اطلاع رسانی گردیده است، اشاره گردیده است. امید است بازاریابان با رعایت نکات زیر زمینه های سوءاستفاده افراد سودجو از آنان و تضییع حقوق شان را از بین ببرند.
1-اطلاعات هویتی و سایر مشخصات خود را در زمان ثبت نام به طور صحیح وارد نموده و بعد از دریافت کد واحد بازاریابی شروع به فعالیت نمایید. مسئولیت ثبت اطلاعات نادرست بر عهده بازاریاب خواهد بود.
2-اطلاعات مربوط به کد کاربری و رمز عبور خود را در اختیار سایر بازاریابان قرار ندهید هرگونه مسئولیت در خصوص ثبت درخواست خروج، انجام سفارش، محل تحویل کالا و... بر عهده بازاریاب خواهد بود.
3-تحت تأثیر تبلیغات کذب و دروغین اقدام به خرید مازاد بر نیاز خود و خرید غیر واقعی نکنید؛ ثبت سفارش خرید صرفاً با انگیزه دریافت پورسانت به زیان بازاریاب خواهد بود.
4-بعد از بررسی قیمت و کیفیت کالای مصرفی و شرایط طرح درآمدی شرکت، سفارش خود را انجام دهید.
5-تمامی تراکنش های مالی بین بازاریاب و شرکت از طریق سیستم بانکی کشور انجام می گیرد، انتقال وجه به صورت دستی خلاف مقررات می باشد؛ همچنین از دسترس قرار دادن اطلاعات حساب و کارت بانکی خود به سایر بازاریابان خودداری کنید. پورسانت استحقاقی شما نیز توسط شرکت به حساب شخصی شما واریز می شود.
6-امکان بازخرید کالا در صورت عدم امکان فروش برای شما وجود دارد. اما باید بدانید که کالای شما می بایست شرایط بازخرید را داشته باشد و همچنین آگاه باشد که مبالغ قانونی از مبلغ فاکتور اولیه کسر خواهد شد.
7-در زمان تحویل کالا از صحت و سلامت کالای خریداری شده مطمئن شوید و از دریافت کالاهای معیوب و یا مغایر با سفارش خودداری کنید.
8-امکان فعالیت همزمان در چند شرکت بازاریابی شبکه ای برای شما وجود ندارد؛ قبل از ثبت درخواست خروج لغو قرار داد از شرکت اولیه و گذشت 15 روز امکان ثبت نام و دریافت کد واحد برای بازاریابان در شرکت جدید وجود ندارد.
9-تنها شرکت ها و شعب ذکر شده در سایت نتورک مارکتینگ مجوز رسمی فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه ای را دارا می باشند.
 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.