بازاریابی شبکه ای سالم از دیدگاه FTC
FTCبه منظورایجاد مرز بین فعالیت های هرمی و بازاریابی شبکه ای، اقدام به ارائه تعریف از نتورک مارکتینگ و همچنین ارائه معیارها و موازینی برای ارزیابی شرکت های نتورک مارکتینگ نموده است.
تاريخ : بيست و دوم فروردين 1395 ساعت 09:51   کد : 4461
ایران هشدار-FTCبه منظورایجاد مرز بین فعالیت های هرمی و بازاریابی شبکه ای، اقدام به ارائه تعریف از نتورک مارکتینگ و همچنین ارائه معیارها و موازینی برای ارزیابی شرکت های نتورک مارکتینگ نموده است.
بنابر توضیح FTC، نتورک مارکتینگ روشی برای فروش کالا و خدمات از طریق توزیع کنندگان یا مشتریان فعال است. معمولاً ملحق شدن به یک شرکت بازاریابی شبکه ای مستلزم این است که توزیع کننده در امر توزیع کالا و خدمات شرکت و همچنین معرفی مشتریان فعال دیگر به شرکت کمک کند و از محل سود حاصل از فروش مستقیم و غیر مستقیم این کالاها و خدمات، کمیسیون یا حق الزحمه دریافت کند. از سوی دیگر، بنابر توضیح این نهاد (FTC) دسیسه های هرمی ساختار صوری مشابهی دارند اما عملکرد آن ها متفاوت است. در دسیسه های هرمی اعضای شرکت کننده در ازای عضوگیری یا وارد کردن دیگر اعضاء پاداش می گیرند و مسأله بازاریابی و فروش کالا یا خدمات مطرح نیست.
نکات توصیه شده توسط FTC که به شناسایی و اجتناب از دسیسه های هرمی به افراد کمک می کند، عبارتند از:
1- از هرگونه طرحی که در ازای عضوگیری بیشتر به شما کمیسیون می دهد اجتناب کنید.
2- از طرح هایی که از توزیع کنندگان جدید می خواهند بابت فهرستی از اقلام گوناگون هزینه های گزاف بپردازند، بپرهیزند.
3- از طرح هایی که وعده درآمد خوبی می دهند یا مدعی فروش کالاهای معجزه آسا هستند، حذر کنید.
4- تحقیق و جستجوی شخصی را فراموش نکنید.
5- اسم و مشخصات شرکت مورد نظرتان را از نهاد نظارتی مربوطه استعلام کنید؛ به ویژه اگر ادعاهای شرکت مورد نظرتان در خصوص درآمد یا محصولاتش غیر واقعی به نظر می آمد.
 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.