تحقیق؛ لازمه انجام درست کار
اکثر افرادی که به عنوان بازاریاب مشغول فعالیت می شوند، قبل از عضویت در مورد شرکت مورد نظرشان تحقیقات انجام نمی دهند. اینکه چرا بسیاری از بازاریابان در کارشان موفق نمی شوند و یا بعد از مدتی علاقه شان به کار را از دست می دهند، دقیقاً به همین دلیل است.
تاريخ : پانزدهم فروردين 1395 ساعت 11:14   کد : 4433
ایران هشدار-اکثر افرادی که به عنوان بازاریاب مشغول فعالیت می شوند، قبل از عضویت در مورد شرکت مورد نظرشان تحقیقات انجام نمی دهند؛ دلیل آن این است که این افراد فقط به دنبال پیدا کردن یک شغل و کسب درآمد از طریق آن هستند و در نتیجه آن فکر می کنند دلیلی ندارد روز ها یا هفته ها زمان برای تحقیق در مورد شرکتی کنند که برای ورود به آن نیاز به حداقل سرمایه گذاری دارند. اینکه چرا بسیاری از بازاریابان در کارشان موفق نمی شوند و یا بعد از مدتی علاقه شان به کار را از دست می دهند، دقیقاً به همین دلیل است.
این عدم تحقیق فقط مختص کشور ما نیست، در بسیاری از کشورهای دنیا نتورکرها قبل از ورود به این فعالیت بی توجه به تحقیق بوده اند، به طوری که یکی از کارشناسان شرکت اکسل گفته است:« بعید می دانم حتی یک درصد از افرادی که تصمیم می گیرند وارد این تجارت شوند، قبل از ورودشان تحقیق کرده باشند، اکثر افراد این کار را نمی کنند.»
مایکل شفلد، مشاور سرشناس نتورک مارکتینگ می گوید:« یکی از دلایلی که نتورک وجهه خوبی ندارد این است که توزیع کنندگان جدید قبل از شروع به کار به ندرت در مورد شرکت مورد نظرشان تحقیق می کنند. افراد قبل از ورود به این تجارت باید سؤالاتشان را بپرسند و از شرکت ها بخواهند جواب سؤالاتشان را بدهند و آن ها را قانع کنند. اما اکثر افرادی که قصد ورود به این تجارت را دارند، نمی دانند چه سؤالاتی باید بپرسند یا اینکه تنبلی می کنند و فقط به اعتماد حامی شان یا اعتبار شرکت تکیه می کنند که این کافی نیست. این حق افراد است که از همه حقایق آگاه شوند تا بتوانند قبل از سرمایه گذاری تصمیمات درستی بگیرند.
براساس مطالب گفته شده در بالا و نظرات کارشناسان می توانیم یک نکته کلیدی را برداشت کنیم. انجام تحقیق به این دلیل مهم است که بازاریاب براساس اطلاعات اکتسابی خودش و واقعیت های موجود تصمیم بگیرد و صرفاً تکیه بر اطلاعات ارائه شده توسط لیدرها نداشته باشد؛ زیرا در بسیاری از موارد مشاهده شده است که اطلاعات ارائه شده توسط این افراد براساس واقعیت های موجود نبوده و بعضاً بزرگنمایی هایی را برای جذب افراد به تصویر کشیده اند. بهتر است افرادی که قصد شروع این تجارت را دارند، خود اقدام به گردآوری اطلاعات در مورد شرکت، تیم مدیریتی، کالاها و خدمات و طرح بازپرداخت شرکت نمایند تا بتوانند براساس واقعیت های موجود تصمیم خود را بگیرند. منابع متعددی برای گردآوری این اطلاعات وجود دارد و بهتر است افراد صرفاً به اطلاعات ارائه شده توسط حامیان اکتفا نکنند. شما در هر شرکتی که قصد وارد شدن به آن را دارید، مطمئناً تحقیقاتی را در مورد آن انجام می دهید زیرا برایتان مهم است که سابقه شرکت و اهداف شرکت را به درستی بشناسید. همه شما می خواهید مطمئن شوید که شرکت انتخابی شما معتبر و دارای اهداف بلند مدت و دارای پیشینه مالی قدرتمند است و می تواند نیازهای خاص شما را برآورده کرده و برای شما درآمد مناسبی فراهم نماید. همه این موارد معیارهای مهمی در تصمیم گیری شما هستند. حرفه بازاریابی شبکه ای هم نوعی کار پاره وقت است؛ بهتر است معیارهایی که برای انتخاب مشاغل دیگر مدنظر قرار می دهید برای انتخاب این حرفه و شرکت مورد نظرتان نیز در نظر داشته باشید تا در این تجربه کاری نیز فعالیتی صحیح و قانونمند داشته باشید.
 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.