کشف ۱۹هزار "ماینر" غیرمجاز در ۲۰ روز تیرماه
سخنگوی پلیس از کشف حدود ۱۹هزار دستگاه ماینر غیرمجاز در ۲۰ روز تیر ماه جاری خبر داد.

تاريخ : بيست و ششم تير 1400 ساعت 14:56   کد : 42095

به گزارش ایران هشدار به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار مهدی حاجیان با اشاره به اجرای طرح برخورد با مزارع غیرمجاز استخراج رمزارزهای دیجیتال، در این رابطه اظهار کرد: در پی خاموشی‌های گسترده و سراسری اخیر کشور، نیروی انتظامی با اتخاذ طرح‌های ویژه، مقابله قاطع با مزارع غیرمجاز استخراج رمزارزهای دیجیتال را در دستور کار خود قرار داده است.

سخنگوی پلیس افزود: نیروی انتظامی در 20 روز ابتدایی تیرماه سال جاری با تشدید اقدامات خود موفق به کشف نزدیک به 19 هزار دستگاه ماینر غیرمجاز شده است که در مقایسه با خرداد با آمار کشفیات 8 هزار و 500 دستگاه، افزایش بی‌سابقه 125درصدی را نشان می‌دهد، این درحالی است که همچنان تا انتهای تیرماه این آمار قطعاً با افزایش بیشتری روبه‌رو خواهد شد که ان‌شاءالله این‌گونه اقدامات در کاهش خاموشی‌ها و قطعی برق مؤثر باشد.
وی تصریح کرد: با توجه به کاهش شدید تولید برق نیروگاه‌ها در کشور و تشدید این خاموشی‌ها، لوازم خانگی و صنعت تولید با مشکلاتی روبه‌رو شده‌اند به همین خاطر در سال مانع‌زدایی از تولید بر اساس اختیارات قانونی برخورد با موانع تولید را تکلیف خود می‌دانیم.

معاون اجتماعی پلیس با اشاره به تأثیر عدم برخورد با فعالیت غیرقانونی این دستگاه‌ها در ظهور برخی پدیده‌های اجتماعی و اقتصادی، بیان کرد: نیروی انتظامی برای رفاه حال شهروندان و هموطنان عزیز، از آمادگی کامل برای همکاری نهادها و ارگان‌های ذی‌ربط در شناسایی و جمع‌آوری مزارع غیرمجاز ارزهای دیجیتال اعلام می‌دارد و با جدیت در اجرای قاطعانه قانون بدون اغماض اقدام خواهد کرد.

این مقام انتظامی از هموطنان خواست هرگونه اقدامات و فعالیت‌های مربوط به مزارع استخراج ارزهای دیجیتال را از طریق شماره تلفن 110 گزارش کنند.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.