پلیس هرمزگان کلاهبرداران ۳۰۰ میلیارد ریالی ارز دیجیتال را دستگیر کرد
فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: سه عضو یک گروه که در پوشش خرید و فروش ارز دیجیتال (بیت کوین)، ۳۰۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، توسط پلیس آگاهی استان شناسایی و دستگیر شدند.

تاريخ : شانزدهم تير 1400 ساعت 11:59   کد : 42079

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایرنا؛ سردار سرتیپ دوم  "غلامرضا جعفری" افزود: پس از تشکیل چند فقره پرونده مبنی بر کلاهبرداری یک نفر از طریق خرید و فروش بیت کوین (ارز دیجیتال)، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی هرمزگان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد فردی که خود را به عنوان مسئول انجام ارز دیجیتال معرفی کرده با جلب اعتماد افراد متعهد شده در ازای سرمایه گذاری، ۱۰ درصد سود فعالیت در بازار ارز دیجیتال را به سرمایه گذاران دهد.
 
فرمانده انتظامی استان هرمزگان اظهار داشت: متهم پس از دریافت سرمایه از شکات، در ماه های  نخست ، با پرداخت سود حاصله اعتماد شکات و مال باختگان را در جهت افزایش سرمایه جلب کرد و پس از دریافت مبالغی به عنوان افزایش سرمایه از مال باختگان، متواری شد.

سردار جعفری گفت: با  اقدامات پلیسی محل زندگی متهم در یکی از شهرستان های استان فارس شناسایی شد که گروهی از کارآگاهان با گرفتن نیابت قضائی به شهرستان مورد نظر اعزام شدند و با رصد مسیرهای تردد وی، پس از چند روز تعقیب و مراقبت، محل های پنهان شدن نامبرده شناسایی و طی یک عملیات منسجم پلیسی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

به گفته رییس پلیس استان درتحقیقات فنی، متهم به کلاهبرداری ۳۰۰ میلیارد ریالی با ۲ نفر از همدستان خود اعتراف کرد که با توجه به اظهارات متهم و شناسایی سایر همدستان وی، محل اختفای سایر اعضای این باند نیز شناسایی و در عملیات هایی جداگانه دستگیر شدند.

سردار جعفری یادآور شد:متهمان پس از تحقیقات جامع و تکمیل پرونده، و اعتراف به کلاهبرداری ۳۰۰ میلیارد ریالی به همراه پرونده به دادسرا اعزام و با قرار مناسب روانه زندان شدند.


 


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.