دستگیری کلاهبردار هرمی در همدان
فرمانده انتظامی استان همدان از کشف کلاهبرداری به روش سرمایه گذاری به مبلغ ۸۰ میلیارد ریال خبر داد.

تاريخ : بيست و ششم خرداد 1400 ساعت 08:30   کد : 42053

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا؛ سردار سلمان امیری، فرمانده انتظامی همدان  در تشریح این خبر گفت: برابر اخبار واصله مبنی بر این که شخصی با تأسیس شرکت سرمایه گذاری در شهر همدان اقدام به کلاهبرداری می کند، بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی همدان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد، متهم از افراد معتمد است و با جلب اعتماد افراد اقدام به جمع آوری مبالغ هنگفتی در قالب سرمایه گذاری در بورس و ملک با سود نامتعارف کرده است.

امیری بیان کرد: در تحقیقات اولیه مشخص شد با توجه به اینکه متهم از افراد معتمد بوده، مالباختگان به وی اعتماد کرده و تمام سرمایه زندگی خود را به عنوان مشارکت در اختیار وی قرار داده اند.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از مالباختگان به علت تعطیلی شرکت اقدام به شکایت از متهم کرده اند، ادامه داد: مقام قضایی با ارائه اسناد و مدارک پرداختی توسط  ۷۹ نفر از مالباختگان، دستور جلب متهم را صادر کرد.

 امیری تصریح کرد: با اقدامات اطلاعاتی و به‌کارگیری شگردهای پلیسی متهم در حالیکه قصد داشت از همدان خارج شود در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر و یک دستگاه لپ تاب از وی کشف و به پلیس آگاهی منتقل شد.

وی با اشاره به اینکه مجموع کلاهبرداری‌های متهم افزون بر ۸۰ میلیارد ریال است، گفت: از متهم درباره بزه ارتکابی تحقیقات به عمل آمد که مشخص شد او به روش سرمایه گذاری به سبک شرکت های هرمی، مبالغ را از افراد جدید اخذ و به عنوان سود به افراد قبلی پرداخت و قسمتی از سرمایه را نیز در شمال کشور برای خرید زمین و اسب هزینه کرده است.

فرمانده انتظامی همدان به شهروندان توصیه کرد: افراد کلاهبردار با پرداخت سودهایی نامتعارف، افراد را به طمع می‌اندازند و پس از جلب اعتماد آنها و در فرصتی مناسب، پس از جمع کردن پول های مردم به مکانی نامشخص متواری می شوند که در این پرونده با هوشیاری یکی از مالباختگان و سرعت عمل کارآگاهان پلیس، متهم دستگیر و قسمت قابل توجهی از اموال به صاحبانشان برگردانده شد.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.