راز کلاهبرداری میم برند!!
تاريخ : بيست و سوم خرداد 1400 ساعت 11:40   کد : 42048

اختصاصی ایران هشدار- مدتی است تبلیغات گسترده ای در سایت ها و شبکه های اجتماعی در رابطه با کسب درآمد بالا در شرکتی با نام میم برند در جریان است و منجر به طرح سؤالات متعدد از سوی کاربران در رابطه با اعتبار این شرکت شده است.

میم برند(ام آی ام برند) به آدرس وب سایت mimbrand.ir یک شرکت بازاریابی شبکه ای غیرمجاز است که با نام "پشتیبان لوح گنجینه نگاه ارجان" به ثبت رسیده و با ادعای دریافت مجوز فعالیت تک سطحی در حال شبکه سازی و پرداخت پورسانت به صورت چندلایه است.
 
این شرکت محصولات و خدماتی را همانند محصولات دیجیتالی، کارت های تخفیف استخر، کارت شارژ تلفن همراه ارائه کرده و در طرح درآمدزایی اش خرید اجباری، پرداخت پورسانت چندلایه و پرداخت پورسانت در ازاء جذب زیرمجموعه قابل مشاهده است.

افراد برای فعال شدن جایگاهشان در این شرکت  ملزم به خرید حداقل به مبلغ 800000 تومان هستند و با فعال شدن جایگاهشان قادر خواهند بود تا 7 جایگاه دیگر را نیز خریداری نمایند. با معرفی اعضای جدید پاداش جداگانه ای به افراد تعلق می گیرد و برقراری تعادل یک به یک نیز آنها را مشمول دریافت پاداش دیگری خواهد کرد.

نکته قابل توجه دیگر در طرح درآمدزایی این شرکت پرداخت پورسانت تا 14 سطح است به صورت روزانه است البته محدودیت عرضی در این باره وجود ندارد. 

این شرکت با ادعای دارا بودن مجوز از اتحادیه کسب و کارهای مجازی در حال تبلیغات و عضوگیری در سطحی گسترده است در حالی که بر روی سایتش مجوز این اتحادیه قرار نگرفته است. حتی در صورت دارا بودن پروانه فعالیت تک سطحی مجوزی مبنی بر فعالیت شبکه ای به شرکت داده نشده است. اثبات این مطلب عدم قرارگیری نام شرکت در بین اسامی شرکت های دارای پروانه کسب بازاریابی شبکه ای است.

مورد دیگر نحوه درآمدزایی شرکت است که می توان آن را براساس بند ز ماده یک قانون مجازات اخلال گران در نظام اقتصادی مجرمانه و قابل پیگیری تلقی کرد. ایجاد تعادل برای پرداخت پورسانت و پرداخت پاداش عضوگیری از مشخصات اصلی شرکت های هرمی است که توسط این شرکت در حال پیاده سازی است. 

موارد بیان شده زنگ هشدار برای کسانی است که قصد آغاز فعالیت در این شرکت را دارند. صرف داشتن مجوز از اتحادیه با عنوان تک سطحی و یا رفرال مارکتینگ مجوز مجموعه سازی و پرداخت پورسانت چند لایه را به شرکت نمی دهد.

شرکت هایی که قصد فعالیت شبکه ای دارند می بایست مجوز مربوطه را از اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی دریافت کرده و با رعایت مقررات اقدام به فعالیت نمایند. فریب بازی با عناوین را نخورید و سرمایه تان را در معرض خطر قرار ندهید.

 


 


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.