اطلاعات بانکی تان را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید
رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی درباره کلاهبرداری تلفنی و کارت به کارت هشدار داد.

تاريخ : چهاردهم فروردين 1400 ساعت 15:27   کد : 41933
به گزارش ایران هشدار به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ سرهنگ کامیار چهری، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی درباره کلاهبرداری تلفنی، کارت به کارت کلاهبرداران از شهروندان ، با شیوه‌های مختلف از قبیل برنده شدن در مسابقات رادیویی و تلویزیونی ، خوش حسابی در پرداخت قبوض شهری و ... هشدار داد.

او گفت: یکی از جرائم نو ظهور که امروزه شاهد وقوع فراوان آن هستیم، کلاهبرداری تلفنی یا کارت به کارت از شهروندان است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: در این نوع جرم، مجرمان با استفاده از تلفن همراه با تماس تلفنی با افراد مختلف در سطح جامعه به آن‌ها اعلام می‌کنند که شما در قرعه کشی اپراتور تلفن همراه یا مسابقات مختلف رادیوئی و تلویزیونی و برخی شرکت‌ها برنده شده و لازم است تا برای دریافت جایزه خود، به نزدیکترین دستگاه عابر بانک مراجعه کنید.

سرهنگ چهری بیان کرد: با مراجعه فرد به عابر بانک، تماس مجدد برقرار و با راهنمایی فرد کلاهبردار، عملیات بانکی انجام شده و با استفاده از یک ترفند خاص، تمام موجودی حساب فرد را تخلیه و به حساب‌هایی که از قبل از سوی مجرمان، در بانک‌ها افتتاح شده است، منتقل و در همان روز و به فاصله اندک زمانی، موجودی حساب خارج می‌شود.
 
او ادامه داد: این مجرمان با افراد طبقات مختلف جامعه نیز تماس حاصل و به عناوین مختلف آن‌ها را به عابر بانک کشانده و با دسترسی به اطلاعات حساب آن‌ها، موجودی را تخلیه و به سرقت می‌برند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی بیان کرد: ارائه اطلاعات حساب و رمز اول و دوم و تاریخ اعتبار کارت از طریق تلفن یا پیامک، همواره می‌تواند تبعات جبران ناپذیری را برای مالک حساب ایجاد کند.

او تاکید کرد: ساده‌ترین راه کلاهبرداری از کارت افراد، دسترسی به اطلاعات حساب آن‌ها می‌باشد و شهروندان به هیچ عنوان نباید اطلاعات حساب، کارت بانکی خود و یا شماره و رمز آن را در اختیار افراد غریبه قرار دهند.

سرهنگ چهری بیان کرد: شهروندان باید همواره از نگهداری رمز عبور به همراه کارت عابر خودداری کنند تا در صورت مفقودی یا ربوده شدن کارت، ناگهان با حساب خالی خود مواجه نشوند.
 
او با تأکید بر اینکه هدف مجرمان از هدایت طعمه‌های خود به سوی عابربانک ، تخلیه حساب‌های آنهاست یادآور شد: مردم به هیچ وجه به این گونه تماس‌ها توجهی نکرده و هرگز نباید اطلاعات بانکی خود را به افراد ناشناس ارائه دهند.

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی در پایان اظهار کرد: برای واریز وجه از سوی دیگر افراد به حساب شما، هرگز نیازی به مراجعه حضوری شما در جلوی دستگاه عابربانک و ارسال اطلاعات کامل حساب نیست.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.