ضرردهی بیشتر افرادی که در MLM تجارت می کنند
در تجارت MLM در مورد ضررها و ریسک های این تجارت کمتر گفته شده است. افرادی که محصولات خود را از این طریق می فروشند به شدت از شرکت ها و محصولات خود در برابر افرادی که اعتقاد دارند این کسب و کار کلاهبرداری است، دفاع می کنند.

تاريخ : بيست و پنجم اسفند 1399 ساعت 16:00   کد : 41908
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم، در تجارت MLM در مورد ضررها و ریسک های این تجارت کمتر گفته شده است. افرادی که محصولات خود را از این طریق می فروشند به شدت از شرکت ها و محصولات خود در برابر افرادی که اعتقاد دارند این کسب و کار کلاهبرداری است، دفاع می کنند. در سایت هایی که این نوع کسب وکارها را تبلیغ می کنند فقط کافیست به قسمت نظرات نگاهی انداخته شود و نظرات افرادی که متضرر شده اند را مشاهده کنید.
حقیقتی که پشت موفقیت ها و افتخارات کسب و کارهای MLM وجود دارد بسیار متفاوت است و نکته بسیار قابل تامل این است که اکثر بانوانی که وارد این تجارت می شوند دچار شکست شده و بعد از مدت زمان زیادی از سیستم جدا می شوند.
طبق تحقیقات دکتر  Jon M. Taylor مشخص شد که مشاوره و وعده هایی که به مشاوران بالقوه داده می شود بیشتر در جهت کاهش ترس از دست دادن پول می باشد.
طبق این تحقیقات لیدرهای شرکت ها هنگام ارائه مشاوره به افرادی که تازه وارد این تجارت شده اند اغلب از یک آمار گمراه کننده جهت تسکین ترس آنها از شکست و از دست دادن پول شان استفاده  می کنند.
این لیدرها اغلب ادعا می کنند که میزان شکست در مشاغل کوچک حدود 90 تا 95٪ است. آنها این ادعا را به منظور مخفی کردن میزان شکست گسترده در MLM مطرح می کنند. نقل قول آماری آنها از سازمان های معتبری است که به هیچ وجه به MLM وابسته نیستند.
اتحادیه مشاغل کوچک ایالات متحده(SBA) طبق آماری بیان کرده که 44 درصد از مشاغل کوچک حداقل چهار سال و 31 درصد حداقل هفت سال توانسته اند به کار خود ادامه دهند. فدراسیون ملی تجارت مستقل آمریکا (NFIB) در یک نظرسنجی در مورد مشاغل کوچک نشان داده است که در طول عمر یک کسب و کار، 39 درصد سودآور بوده، 30 درصد از بین می روند و 30 درصد نیز ضرر می کنند. میزان موفقیت در کسب و کارهای کوچک با توجه به آمار بالا 64% می باشد.

واقعیت آن است که در صورت عدم عرضه کالای رقابتی و مصرفی مناسبی توسط شرکت ها و تمرکز بر عضوگیری صرف و سرمایه گذاری میزان ضرر برای کسب و کارهای MLM حداقل 99٪ خواهد بود این بدان معنی است که از هر 100 شرکت کننده MLM کمتر از یک نفر سود مشخصی کسب می کند و از 99 شرکت کننده احتمالا 99 نفر واقعاً ضرر می کنند.
طبق نظر دکتر تیلور افراد اگر در قمار فعالیت کنند امکان سوددهی بیشتری نسبت به فعالیت در حوزه MLM خواهند داشت. در صورتیکه فعالیت در قمار در روابط دوستانه و خانوادگی افراد خللی ایجاد نمی کند. البته دکتر تیلور به هیچ وجه کسب درآمد از راه قمار را پیشنهاد نمی دهد.
به عنوان مثال در شرکت هرمی LLR افراد برای ورود به این کسب و کار حداقل باید 5000 دلار به عنوان سرمایه گذاری اولیه پرداخت کنند و جهت حفظ وضعیت فعال خود باید 33 قطعه از محصول شرکت را ماهانه خریداری کنند(محصولات شرکت حوزه پوشاک می باشد). طبق پلن این شرکت اگر بازاریاب هر هفته 30 جفت شلوار بفروشد بازپرداخت 5000 دلار اولیه آن به مدت 3 ماه به طول می انجامد و از آنجا که آنها همچنین باید از درآمد خود برای تهیه مجدد 33 قطعه ماهانه اضافی (1038 دلار شلوار استرچ در طول 11.5 هفته) استفاده کنند، بنابراین فروش 30 جفت شلوار در هفته به یک ماه دیگر نیاز دارد تا سود کمی بدست آورند.
جرم واقعی این است که شرکت ها از افرادی که واقعاً به پول احتیاج دارند سود می برند در حالی که بیشترین سود عاید خود شرکت می شود. شرکت از 5000 دلار اولیه به سود خود رسیده است در صورتیکه بازاریاب جدید برای بدست اوردن 5000 دلار اولیه خود حداقل سه ماه باید زمان صرف کند تا به نقطه صفر برسد.
دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.