دلایل عدم موفقیت در بازاریابی چندسطحی
در وب سایت MagnifyMoney از 1049 نفر که در مدت حداقل 5 سال به فعالیت در فروش مستقیم چند سطحی پرداخته اند تحقیقی انجام گرفته و نتایج زیر حاصل شده است.

تاريخ : بيستم اسفند 1399 ساعت 14:36   کد : 41896

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم، افراد به منزل دوست خود دعوت می شوند و در انتظار یک پذیرایی مناسب و وعده غذایی از طرف میزبان می باشند اما با یک دعوت به کار در یک شرکت فروش مستقیم چند سطحی توسط میزبان مواجهه می شوند.

افراد برای اینکه در حرفه فروش کالا،  یک فروشنده حرفه ای شوند باید دائما با چالش های مختلفی روبرو شوند.

در وب سایت MagnifyMoney از 1049 نفر که در مدت حداقل 5 سال به فعالیت در فروش مستقیم چند سطحی پرداخته اند تحقیقی انجام گرفته و نتایج زیر حاصل شده است:

• بیشتر مردم در هر ساعت کمتر از 70 سنت فروش داشته اند و این کمتر از هزینه های آنها بوده است.

• تقریبا بیشتر از 60 درصد افراد در طول این 5 سال کمتر از 500 دلار درامد داشته اند.

خانم بریتنی لایر که از نویسندگان این سایت می باشد اظهار دارد که  افراد در صورت کار در یک شغل غیر از بازاریابی یا فروش مستقیم می توانند درآمد بیشتری بدست بیاورند و از علت های موفقیت و کسب درآمد مناسب، داشتن مهارت های رفتاری و فن بیان افراد است. موضوعی که تمام افراد شاغل در این حرفه از آن برخوردار نیستند.

در بازاریابی شبکه ای روی ضریب ورود افراد جدید به مجموعه توزیع کننده ها سود بیشتری بین افراد تقسیم می شود.

بیشتر افرادی که وارد بازاریابی شبکه ای می شوند نمی توانند افراد زیادی را جذب کنند و در نهایت هزینه هایی که انجام داده اند بیشتر از سودی می شود که بدست آورده اند.

در این نوع از فروش ها معمولا از افراد جدیدالورود خواسته می شود که موجودی انبار را خریدار کنند که این امر سبب پرداخت پورسانت به بالا سری های آنها می شود و در عمل بازاریابان جدید که توانایی فروش را نداشته اند متضرر می شوند.

بازاریابی چند سطحی به عنوان یک استراتژی تجاری، مشارکت کنندگان را برای رشد شبکه فروش در زیر مجموعه خود ترغیب می کند.

در نظرسنجی بالا 32 درصد از افراد اذعان داشتند که برای مشارکت در این تجارت از کارت های اعتباری (به صورت اقساطی) استفاده کرده اند.

افراد باید در این تجارت به شدت مراقب شرکت های هرمی غیرقانونی باشند زیرا این شرکت ها پس از مدتی دچار ورشکستگی شده و پول آنها از بین می رود.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.