کلاف سردر گم پولشویی و کلاهبرداری از ناآگاهان فضای مجازی
رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی از کلاهبرداری میلیونی پی در پی و سوء استفاده از اعتماد بی جا کاربران فضای مجازی در این شهرستان خبر داد و گفت: متهم پرونده مورد شناسایی قرار گرفت و با حکم قضایی دستگیر شد.

تاريخ : يازدهم اسفند 1399 ساعت 14:54   کد : 41871

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ" جواد جهانشیری" رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری چند صد میلیون تومانی در پی اعتماد بی جا وی به آگهی در سایت دیوار ، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد، شاکی در سایت واسطه گر دیوار با آگهی استخدام کارگر ساده روی کشتی با حقوق مزایای بالایی مواجه شده و برای احراز هویت کپی مدارک و دو شماره حساب در بانک مورد نظرافتتاح نموده و مدارک را با اتوبوس به ادرس اعلامی در سایت ارسال کرده است.

این مقام مسئول بیان داشت : در ادامه اظهارات شاکی به کارشناسان مشخص شد، پس از ارسال مدارک هویتی و مشخصات حسابهای بانکی خود تاکنون 13 میلیون تومان غرامت به مالباختگانی که در دیوار کالا خریده و وجوه خودرا به حساب بانکی وی واریز نموده اند، پرداخت کرده ولیکن همچنان حساب هایش مسدود و شکاتی در این رابطه وجود دارند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا سرنخ هایی از عامل درج آگهی در سایت دیوار بدست آمد که پس از احضار وی به پلیس فتا مشخص شد فرد شناسایی شده نیز خود قربانی ناآگاهیش بوده و او نیز در دام کلاهبرداران گرفتار شده است.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی عنوان داشت : مظنون که دارای کارگاهی در تهران بود برای ارتباط با کارگران مهاجر خود تعدادی سیم کارت خریداری که پس از جمع شدن کارگاه نسبت به بازپس گیری سیم کارت هایی که به نام خود داشته احمال کاری کرده و اکنون ادله جرم صورت گرفته به نام وی و درج آگهی توسط سیم کارت وی ادامه دارد.

سرهنگ جهانشیری تصریح کرد: پس از یکسری اقدامات فنی و پلیسی رد عامل اصلی کلاهبرداری که با درج آگهی در قالب فروش کالا و استخدام کارگر ساده، سوژه های خود را درسایت دیوار شهرستانها دنبال می کرد توسط کارشناسان پلیس فتا بدست آمد و پس از هماهنگی با مقام قضائی متهم دستگیر شد .

وی خاطرنشان کرد: علت ایجاد این کلاف سردرگم کلاهبرداری متاسفانه عدم رعایت حریم خصوصی و خرید آگاهانه از سایت واسطه گر اینترنتی دیوار بود بنابراین به شهروندان توصیه می شود با در اختیار داشتن سیم کارت هایی که به نام خود دارند مراقب مسئولیت حقوقی خود بوده و در نگهداری اطلاعات حساب بانکی خود نیز دقت نمایند و هرگز اطلاعات حساب بانکی خودرا در اختیار افراد دیگر قرار ندهند.

گفتنی است ،شهروندان گرامی می توانند با شماره تماس 096380 مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا ارتباط برقرار نموده و یا با ادرس الکترونیکی به نشانی www.cyberpolice.ir از بروز ترین اخبار و حوادث و آموزش های پیشگیرانه در حوزه فضای سایبری مطلع گردند.


 

 


 


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.