کلاهبرداری سایبری این بار با «رسید سازهای» جعلی
رییس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری شخصی که از طریق اپلیکیشن رسید ساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از افراد می‌کرد، خبر داد.

تاريخ : نهم اسفند 1399 ساعت 15:39   کد : 41865

به گزارش ایران هشدار به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ سرهنگ حشمت سلیمانی، رییس پلیس فتا استان فارس گفت: مردی میانسال به پلیس فتا مراجعه کرد و مدعی شد پس از درج آگهی فروش دو عدد تابلو فرش در یکی از سایت‌های واسطه گر، مورد کلاهبرداری اینترنتی قرار گرفته است که رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: خریدار با ارائه یک رسید بانکی در تلفن همراه خود که نشان می‌داد پول به حساب شاکی واریز شده است مدعی می‌شود که وجه کالا معادل ۴۵۰ میلیون ریال به حساب فروشنده واریز کرده و در نهایت کالای مورد نظر را دریافت می‌کند، ولی پس از گذشت چند ساعت شاکی متوجه می‌شود که پولی به حسابش واریز نشده است.

رییس پلیس فتا استان فارس گفت: برابر اظهارات شاکی و برررسی‌های فنی به عمل آمده مشخص شد متهم از طریق اپلیکیشن رسید ساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از قربانی کرده است که با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی، متهم مورد شناسایی قرار گرفت.

سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه ضمن هماهنگی قضایی تیمی از کارآگاهان این پلیس به محل سکونت متهم مراجعه و با توقیف کلیه ادله‌های دیجیتالی، این مجرم سایبری را دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند، افزود: متهم پس از مواجهه شدن با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان، به جرم خود اعتراف کرد.

وی گفت: این متهم همچنین با این شگرد اقدام به کلاهبرداری به مبلغ ۱۸ میلیون ریال از دو نفر دیگر که اقدام به درج آگهی فروش کفش وکت و شلوار از طریق سایت دیوار نموده بودند، کرده است.

رییس پلیس فتا استان فارس با بیان اینکه شهروندان می‌بایست سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را همواره فعال کنند تا با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند، افزود: مردم هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در ارتباط بگذارند.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.