شناسایی و دستگیری 73 نفر از مدیران سایت‌های شرط‌بندی
رئیس پلیس فتا اردبیل از شناسایی و دستگیری 73 نفر از گردانندگان سایت‌های قمار آنلاین با گردش مالی 74 میلیارد ریال در سطح استان و شهرستان‌های تابعه طی 11 ماهه سال جاری خبر داد.

تاريخ : نهم اسفند 1399 ساعت 14:45   کد : 41863

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس ‌فتا؛ سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا فرمانده انتظامی استان اردبیل در تشریح این خبر گفت: با توجه به تغییر محیط فعالیت‌های اقتصادی و کسب‌وکارهای مختلف در جامعه و سوق یافتن عمده گردش‌های مالی این گروه به بستر اینترنت، جرائم تکامل‌یافته و سایبری نیز در حال افزایش بوده و متأسفانه راه‌اندازی سایت‌های شرط‌بندی اینترنتی و قمار آنلاین نیز یکی از فعالیت‌های مجرمانه‌ای است که تحت عناوین مختلف یا شگردهای گوناگون در این بستر مشاهده می‌شود.

وی در ادامه افزود: در همین راستا با اجرای طرح پاک‌سازی فضای مجازی، برای برخورد منسجم با سایت‌های قمار و ارائه‌دهندگان خدمات در این گونه سایت‌ها و در جهت جلوگیری از فعالیت اخلال گران نظام اقتصادی و همچنین پول‌شویی، قوانین حاکم بر جامعه، قماربازی را به هر نحو حتی در فضای مجازی را جرم و حرام دانسته و طراحی و راه‌اندازی سایت‌های قمار اینترنتی را همچون دایر کردن مکانی جهت قمار می داند که مشمول ماده  708 قانون مجازات اسلامی (بخش تعزیرات حکومتی) می باشد. همچنین اجاره کارت‌های بانکی به سایت‌های قمار را نیز به دلیل تسهیل وقوع جرم مصداق معاونت در جرم اعلام نموده است.

رئیس پلیس فتا اردبیل عنوان کرد: در این طرح با رصد شبانه‌روزی کارشناسان پلیس فتا استان طی 11 ماهه سال جاری، تعداد 64 فقره پرونده در این خصوص تشکیل و پس از جمع‌آوری مستندات دیجیتالی و بررسی حساب‌های مالی تعداد 73 نفر متهم شامل 62 مرد و 11 زن با گردش مالی 74 میلیارد ریال که به‌عنوان گردانندگان و مدیران سایت‌های قمار و شرط‌بندی در سطح استان و شهرستان‌های تابعه فعالیت می‌کردند را شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ قهرمان طالع گفت : از همه کاربران فضای مجازی خواستاریم که به‌هیچ‌وجه فریب کانال‌های تلگرامی، صفحات اینستاگرامی و سایت‌هایی که اقدام به تبلیغ قمار و شرط‌بندی می‌کنند را نخورند.

این مقام انتظامی گفت: هم‌وطنان باید توجه داشته باشند که مدیریت، فعالیت و حتی اجاره دادن کارت‌های بانکی در این‌گونه سایت‌ها جرم تلقی شده و با برخورد جدی پلیس روبرو خواهند شد، هم چنین کاربران در صورت مشاهده سایت‌های شرط‌بندی می‌توانند گزارش خود را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.

 


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.