رویای بر باد رفته یک‌شبه پولدار شدن با هرمی ها
رئیس‌کل دادگستری گلستان از صدور کیفرخواست برای سرشاخه‌های یک شرکت هرمی در علی‌آبادکتول خبرداد.

تاريخ : بيست و پنجم آذر 1399 ساعت 14:52   کد : 41666
به گزارش ایران هشدار به نقل از دادگستری گلستان؛ هادی هاشمیان، رئیس‌کل دادگستری گلستان از صدور کیفرخواست برای سرشاخه‌های یک شرکت هرمی در علی‌آبادکتول خبرداد و گفت: سه سرشاخه این شرکت هرمی سال ۹۷ دست‌کم یک میلیارد تومان از زیرشاخه‌های خود پول گرفتند و نه تنها سودی به آنان ندادند، اصل پول را هم به صاحبان آن بازنگرداندند.

هادی هاشمیان اظهار کرد: شرکت هرمی که متهمان تحت عنوان آن کار می‌کردند، از سال ۹۵ تعطیل و سایت آن مسدود شده بود اما همچنان از افراد برای عضو شدن در این شرکت هرمی هزار دلار می‌گرفتند. این پول در قالب ارز و ارزهای دیجیتال دریافت می‌شد و قرار بود اعضا به ازای هر فردی که به‌عنوان زیرشاخه عضو کنند سود بگیرند.

وی بیان کرد: پس از چند ماه که اعضا دیدند نه از سود خبری است و نه اصل پول را می‌توانند بگیرند، از سرشاخه‌ها شکایت کردند.

هاشمیان گفت: با شکایت مالباختگان، سه سرشاخه این شرکت هرمی پارسال در علی‌آبادکتول دستگیر و رسیدگی به پرونده آغاز شد.

وی ادامه داد: به استناد بند ز ماده یک قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور که بر اساس آن عضوگیری در شرکت‌های هرمی جرم است، برای متهمان کیفرخواست صادر و پرونده برای صدور رای به دادگاه کیفری دو علی‌آبادکتول فرستاده شد.
 
رئیس‌کل دادگستری گلستان با اشاره به اینکه این پرونده ۲۵ شاکی دارد، خاطرنشان کرد: همه این افراد بین ۱۸ تا ۲۱ سال سن دارند و با رویای یک‌شبه پولدار شدن و کسب ویزای دبی و تایلند، در این شرکت عضو شده بودند.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.