دور زدن قانون به اسم پاداش استخری و یا طرح پنهان ممنوع!!
برخی از شرکت های بازاریابی شبکه ای به منظور جذب بیشتر بازاریاب و جلب رضایت بازاریابان ارشد، اقدام به پرداخت پاداش استخری بدون رعایت محدودیت در سطوح و ارائه طرح پنهانی نموده اند.

تاريخ : بيست و دوم مهر 1399 ساعت 15:02   کد : 41486

اختصاصی ایران هشدار- کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ای به منظور توزیع عادلانه درآمد و ایجاد معیاری مهم و مؤثر در تفکیک و بازشناسی طرح درآمدی شرکت های بازاریابی شبکه ای از طرح درآمدی دسیسه های هرمی اقدام به ایجاد محدودیت در سطوح پرداخت کمیسیون و پاداش تا ۳ سطح مطابق مقررات آیین نامه موضوع ماده ۸۷ قانون نظام صنفی نموده است. کما اینکه در عمل اکثر شرکت ها تا ۷ سطح نیز با شرایط تعدیل، مجوز پرداخت را دارند.

اما برخی از شرکت ها به منظور جذب بیشتر بازاریاب و جلب رضایت بازاریابان ارشد اقداماتی بر خلاف مقررات تعیین شده در این زمینه را در پیش گرفته اند؛ به این صورت که برخی از آنها  پاداش بیش از سطوح تعیین شده تحت عناوینی چون پاداش استخری بدون رعایت محدودیت در سطوح، پاداش حجمی و ... پرداخت  نموده  و درصدی از فروش زیرمجموعه های فرد را بدون در نظر گرفتن محدودیت سطوح تعیین شده در آئین نامه به وی اختصاص می دهند و برخی دیگر نیز طرح های درآمدزایی پنهانی را طراحی و در جلسات آموزشی اقدام به ارائه آن می کنند که در این طرح ها بازاریابان تشویق به عضوگیری تا بی نهایت و برقررای تعادل به سبک طرح غیرقانونی باینری می شوند.

رجوع به آیین نامه مصوب غیرقانونی بودن هریک از اقدامات فوق را  برای علاقه مندان به بازاریابی محرز می سازد. زیرا براساس مقررات تعیین شده اولاً پرداخت هرگونه وجه و پاداش خارج از سطوح محدود و تأیید شده تحت عناوین پاداش استخری، حجمی و .... ممنوع است و در ثانی شرکت ها تنها ملزم به فعالیت براساس طرح درآمدزایی هستند که به تصویب کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ای رسیده و بر روی سایت شرکت به صورت رسمی اطلاع رسانی شده است.

لذا به منظور پیشگیری از وقوع هرگونه تخلف به بازاریابان توصیه می گردد در صورت مشاهده موارد فوق، مراتب را با ارائه مستندات به اطلاع دبیرخانه کمیته نظارت به آدرس پست الکترونیک info@easnaf.ir برسانند.

در ادامه بخشی از طرح پنهانی یکی از شرکت های دارای پروانه کسب را که در جلسات آموزشی ارائه شده برای آگاهی بیشتر مخاطبان ارائه نموده ایم. قضاوت با شما....

  


 


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.