فایل‌های مخرب پیوست ایمیل‌ها را جدی بگیریم

رئیس پلیس فتا استان سمنان در خصوص دسترسی مجرمان سایبری به اطلاعات شخصی افراد از طریق ارسال ایمیل‌های جعلی و مشکوک به همراه ضمیمه‌های مخرب هشدار داد.

تاريخ : هجدهم شهريور 1399 ساعت 13:42   کد : 41382

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ حسین صادقی، رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: مجرمان سایبری هر روزه با ترفندهای جدید فریبکارانه ظاهر می‌شوند؛ از این ‌رو در یکی از شایع‌ترین روش‌های سرقت اطلاعات کاربران، مجرمان سایبری اقدام به ارسال ایمیل‌های جعلی  به همراه ضمیمه‌های مخرب است.

وی افزود: مجرمان سایبری با ارائه پیشنهادهای جذاب و فریبننده از قبیل برنده شدن در مسابقه، پذیرفته شدن در قرعه‌کشی و غیره، با ترغیب و تشویق کردن کاربران بر کلیک روی پیوست ایمیل دریافتی اقدام به نفوذ به سیستم‌های رایانه‌ای کاربران و سرقت اطلاعات شخصی آنان می‌کنند.

سرهنگ صادقی درباره بررسی پیوست ایمیل‌های مشکوک از طریق پسوند آن‌ها گفت: یکی از پسوندهای مخرب، پسوند exe است که یک برنامه اجرایی را نصب می‌کند و ممکن است حاوی یک برنامه مخرب باشد. لذا کاربران برنامه‌های مورد نیاز خود را از منابع معتبر دریافت نموده و حتما به پسوند آن نیز توجه کنند.

این مقام سایبری درباره نفوذ به سیستم کاربران با استفاده از فایل‌های ضمیمه ایمیل‌ها بیان کرد: یکی از روش‌های مجرمان سایبری برای نفوذ به سیستم کاربران، همراه کردن ویروس و کرم و انواع بدافزار با ضمیمه ایمیل است. بنابراین مراقب باشید ضمیمه‌های ایمیل ناشناس را باز نکنید.

وی خاطر نشان کرد: اگر ایمیلی از آدرس یک سازمان یا بانک یا هر شخص مورد اعتمادی ارسال شد، ابتدا بر روی reply کلیک کنید و ببینید در قسمت to به آن سازمان ارسال می‌شود و آدرس کاملا درست است یا خیر. اگر درست بود به آن اطمینان کنید در غیر این صورت مطمئن شوید این یک ایمیل جعلی است.

سرهنگ صادقی درباره ارسال ایمیل‌های مخرب تحت عنوان covid19 نیز گفت: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان یکی از روش‌های مهاجمان سایبری ارسال پیوست‌های مخرب تحت عنوان اطلاعات  covid19 برای کابران و سرقت اطلاعات شخصی و سازمانی آنها است.

رئیس پلیس فتا استان سمنان به کاربران فضای مجازی هشدار داد: مجرمان سایبری هر روزه با روش‌های جدید و نو دست به اقدامات مجرمانه می‌زنند و کاربران باید مراقب باشند صرف اینکه ایمیل حاوی نام، آدرس، لوگو یا هر مورد خاصی از سازمان، شرکت یا برند خاصی است، به آن اعتماد نکنند. اگر در ایمیلی به شما وعده برنده شدن در قرعه کشی یا جایزه بانک یا غیره داده شد و از شما اطلاعات حساب بانکی را درخواست کرد به آن شک کنید و به راحتی اطلاعات خود را افشا نکنید.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: کاربران می‌توانند جهت کسب اطلاعات و ارتقاء آگاهی‌های خود در این زمینه و یا در صورت برخورد با مواردی که درخصوص آن تخصص و دانش لازم را ندارند به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice .ir مراجعه کنند.  


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.