ظهور رویدادهای مجازی در فروش مستقیم
بر طبق نظر استوارت میلن مدیر شرکت MONAT در دو ماه اول سال 2020 تعداد رویدادهای مجازی نسبت به سال گذشته به دوبرابر رسیده است.
تاريخ : شانزدهم شهريور 1399 ساعت 14:20   کد : 41372
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم، بر طبق نظر استوارت میلن مدیر شرکت MONAT در دو ماه اول سال 2020 تعداد رویدادهای مجازی نسبت به سال گذشته به دوبرابر رسیده است. استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات به بخش جدایی ناپذیر برنامه روزانه مدیران فروش مستقیم تبدیل شده است زیرا تیم ها و توزیع کنندگان آنها توسط وسایل ارتباطی مجازی از راه دور، هم آموزش های لازم را می بینند و هم فرآیند فروش و CRM را انجام می دهند. با توجه به اینکه برخی از مدیران فروش، هنوز فروش چهره به چهره را موثرترین راه فروش کالا و خدمات می دانند با این وجود فروش از طریق فضای مجازی نیز نوعی فروش چهره به چهره در فضایی متفاوت است.

افزایش برآیند با سرگرمی و درگیرشدن در کار

تغییر به سمت رویدادهای مجازی، انعطاف پذیری کسب و کارها را افزایش می دهد و افرادی که محدودیت زمانی دارند را نیز دارای بازده ای بیشتر می نماید. بر طبق نظر SeneGence بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Joni Rogers-Kante افزایش تعداد بازدیدکنندگان از رویدادها و گردهمایی ها در حالت مجازی 5 برابر حالت سنتی آن می باشد و به افراد در نقاط مختلف جهان امکان حضور و مشاهده شرکت داده می شود که این امر خود نیز یک بازاریابی فرامنطقه ای است.

به عنوان مثال در رویداد مجازی شرکت seneGence اسامی توزیع کنندگان برتر به سرعت در شبکه های مجازی منتشر شد و جوایز(فیزیکی) افراد به درب منزل های آنها ارسال گردید که این امر خود باعث افزایش انگیزه، پایبندی و تلاش بیشتر توزیع کنندگان این شرکت شد.

یک دهم هزینه، 10 برابر درآمد بیشتر

در رویدادهای مجازی شرکتها می توانند هزینه های بسیار کمی انجام دهند و به افراد بیشتری نسبت به حالت سنتی خدمات و محصول ارائه کنند. به عنوان مثال در رویداد مجازی شرکت Mannatech که 12 ساعت به طول انجامید، شرکت اعلام کرد در صورتیکه این رویداد به صورت سنتی انجام می گرفت بین 1200 تا 1500 نفر امکان شرکت داشتند ولی در حالت مجازی بین 8000 تا 12000 نفر از این رویداد بازدید کردند که این امر هزینه برگزاری را به یک دهم کاهش داده است.

طبق نظر دون تامپسون، رئیس شرکتLegalShield  مدیران می توانند با استفاده از فضای مجازی جلسات آموزشی و پرسش و پاسخ با توزیع کنندگان محصولات و خدمات خود برگزار کنند. این افراد در حالت سنتی باید هزینه های مالی و زمانی بسیاری را جهت برقراری این جلسات پرداخت کنند که تولید محتوای مناسب می تواند این هزینه ها را بطور چشمگیری کاهش دهد.

تمرکز شرکتها می تواند درعین نوآوری و ارتقای کارمندان بر روی تحقق چشم انداز و هدف مجموعه نیز باشد.

گرت مک گرات، رئیس تأثیرگذار Elepreneurs ، که همچنین به عنوان رئیس انجمن متخصصان بازاریابی شبکه ای فعالیت می کند، اظهار دارد که  موانع فرهنگی و زبانی بسیاری در فروش و بازاریابی در سطح فرامنطقه ای می باشد که این امر توسط فضای مجازی می تواند تسهیل شود.

چالشهای پیش رو

با جهانی شدن، این اشتیاق در مدیران شرکتها بوجود می آید که روش های مختلف استفاده از فضاهای آنلاین را برای بالا بردن بازدهی شرکت استفاده کنند که این امر خود نیز چالش هایی را برای افراد فراهم آورده است.

یک از مهمترین موضوعات پیش روی این مدیران مباحث امنیت می باشد. برای برگزاری یک رویداد مجازی پروتوکلها و تکنیکهای فراوانی باید انجام شوند که این نیز باعث بالا رفتن هزینه برگزاری و ریسک آن می شود. امروزه شرکتهای فراوانی نرم افزارهایی را ارائه داده اند که امنیت برگزاری و کیفیت رویداد را نیز تامین می کنند.

با توجه به مطالب گفته شده فوق، شرکتها باید ساختار توزیع محصول و برگزاری مراسم خود را به سمت فضای مجازی ببرند تا بتوانند بازدهی بالاترو هزینه کمتری داشته باشند.  

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.