3 آیتم مهم در استفاده از نرم افزارهای فروش مستقیم

می بایست به نرم افزارهای موثر برای فروش مستقیم با دقت و بررسی بیشتری نگاه کرد. سه آیتم در استفاده از این نرم افزارها می بایست مورد برسی قرار گیرد.

تاريخ : هفتم مرداد 1399 ساعت 15:51   کد : 41294
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم، شرکت های فروش مستقیم در هنگام انتخاب ابزار برای مشاورین فروش مستقیم خود با انتخاب های زیادی روبرو هستند. ابزارهای تولیدی، ابزارهای فروش،  CRM (نرم افزارهای ارتباط با مشتری) و ابزارهایی که توسط بخش فناوری اطلاعات ساخته می شوند، انتخاب های بیشتری پیش روی مشاوران فروش مستقیم قرار می دهند و اغلب اوقات منجر به این می شود که مشاوران از یک یا چند ابزار استفاده کنند و شاید در مواردی از ابزارهایی استفاده نکنند. ماهیت کارآفرینی فروش مستقیم در نهایت بدین معنی است که مشاوران چندین نقش را بطور معمول توسط ابزارهای متعدد پشتیبانی می کنند. مهمتر اینکه که بسیاری از مشاوران فروش مستقیم(بازاریابان) بصورت پاره وقت یا به عنوان شغل دوم به این کار نگاه می کنند و وقت، دانش فنی یا انرژی لازم را برای بکارگیری ابزارهای مختلف صرف نمی کنند اما در هر حال می بایست به نرم افزارهای موثر برای فروش مستقیم با دقت و بررسی بیشتری نگاه کرد. سه آیتم در استفاده از این نرم افزارها می بایست مورد برسی قرار گیرد:

محیط کاری نرم افزار

راهبری ، به مانند مایع حیات برای هر تجارت جدیدی است. راهبری صحیح و اصولی، ضامن تجارت نوظهور است. تعطیلی بسیاری از مشاغل، منجربه پیشرفت و درآمد بیشتر مشاوران فروش و شرکت های بازاریابی شبکه ای شده است. سرعت پیشرفت مشاوران قدیمی با انگیزه، به مشاوران با انرژی جدید که دارای قابلیت های مثبت کلیدی هستند، انگیزه و انرژی بیشتری می بخشد.
تاکنون بر همگان مشهود است که بهترین راه تبدیل مراجعه کننده حضوری به مشتری، تبلیغات کلامی است اما مولفه اصلی آن دانستن این موضوع است که از کجا شروع کنیم. درخواست پیدا کردن راه اصلی از یک بازاریاب جدید در ابتدای راه، به سرعت منجر به گمراهی آنها خواهد شد. بنابراین ابتدا می بایست آنها آموزش های لازم را از طریق لیدرهای با تجربه ببینند و سپس اقدام به استفاده از نرم افزارهای موجود کنند. به عنوان مثال ابزاری به نام Penny   توسط سایت dsn معرفی شده که به شبکه های اجتماعی مشاور فروش متصل می شود تا به مشاور کمک کند با مشتریان خود بیشتر ارتباط داشته باشد. Penny به برخی شبکه های اجتماعی وصل شده و براساس شبکه موجود و عادات خرید مشتری، توصیه های محصول را ایجاد می کند.

Penny از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین استفاده می کند تا لیستی از افراد در شبکه های اجتماعی که به احتمال زیاد می توانند محصولات را خریداری کنند، در اختیار مشاوران قرار دهد. در نتیجه این امر، مشاوران با استفاده از Penny توانسته اند مکالمات بیشتری را در زمان کمتری شروع کنند(ارتباطات جدید) و 84٪ بیشتر از زمانیکه از این ابزار استفاده نمی کرده اند، بازدهی داشته باشند. Penny پیشنهاداتی را جهت فروش مستقیم در شبکه های اجتماعی مطرح می کند که سبب افزایش 25 درصدی رتبه(Rank) مشاوران فروش می شود.

تمرکز روی فروش

این تفکر اشتباه در گذشته وجود داشت که درآمد بیشتر در فروش مستقیم از عضوگیری افراد جدید بیشتر می باشد اما گذشت زمان و تحقیقات FTC نشان داد که تمرکز بیشتر بر روی فروش محصول در نهایت بهترین کار در این تجارت است. امروزه بر همگان آشکار است که فروش کالا به مشتری فعلی به مراتب آسانتر و سودمندتر از آن است که مشاوران دائماً در جستجوی عضوگیری و ورود افراد جدید باشند. علاوه بر این، این روزها تکرار خرید مشتریان، وابسته به نکات مثبت برند و تجربه مشتری است. به همین دلیل در این نرم افزارها، ارتباط با مشتری بصورت گسترده ای مورد توجه قرار گرفته است.

Penny فعالیت های روزمره مربوط به چرخه مراقبت از مشتری های خاص شرکت و بازاریابان را انجام می دهد تا مشاوران بتوانند در زمان مناسب جهت ارائه بهترین تجربه به مشتری، که شامل توصیه های محصول با استفاده از هوش مصنوعی و پیام های پیشنهادی می باشد، را انجام دهد. وقتی مشتری تجربه خوبی داشته باشد، مراجعه ها، تعداد سفارشات، اعتقاد و اعتماد به مشاور افزایش می یابد و به طبع آن خرید و درآمد مشاوران فروش و شرکت افزایش می یابد. در یک مطالعه جدید که بر روی 9،500 مشاور انجام شد نشان داد که استفاده از ابزار Penny باعث رشد 79 درصدی فروش طی 3 ماه در مقایسه با 3 ماه قبل از بکارگیری Penny شد. البته لازم به ذکر است این نرم افزار تنها یکی از نرم افزارهای ارتباط با مشتری است که به صورت نمونه آورده شده است.

درآمد

ابزارهای نرم افزاری نمی توانند به تنهایی سبب افزایش درآمد شوند و باید با ظرفیت و توان خرید و فروش مشاور مستقل فروش تنظیم شوند تا باعث صرفه جویی زمانی مشاور فروش شوند. اساس استفاده از این ابزار سبب افزایش درآمد کمپانی و بازاریاب است. در صورتی یک نرم افزار دارای بهره وری و کارایی بالا است که زمان فروش محصول به مشتریان قدیمی و جدید را برای مشاور مشخص کند و اگر نرم افزار  CRM است، باید طوری فروش را به صورت ساده سازماندهی کند که فروش به مشتریان قدیمی و جدید کارآمدتر شده و در نتیجه آن سودبیشتری کسب شود. Penny به عنوان یک دستیار شخصی ایده آل جهت استفاده مشاور فروش مستقیم ایجاد شده است، که مزایای  CRM، بهره وری، مراقبت از مشتری و فروش را در زمان مناسب فروش  توسط هوش مصنوعی و یادگیری ماشین انجام می دهد تا حدس، گمان و ابهاماتی را که بعد از یک فروش انجام می شود را حذف کند. در انتها این ابزار یک برنامه کاربردی آسان است که یک فرایند تکراری را ایجاد می کند که تأثیر مثبتی در چهار رکن اصلی فروش مستقیم یعنی استخدام مشاور جدید، سیگنال فروش، اندازه سبد خرید(حجم خرید مناسب) و جلب رضایت مشتریان دارد.
مشاوران با استفاده از Penny توانسته اند مکالمات بیشتری را در زمان کمتری شروع کنند(ارتباطات جدید) و 84٪ بیشتر از زمانیکه از این ابزار استفاده نمی کرده اند، بازدهی داشته باشند. Penny از مراحل اول فروش تا چرخه مراقبت از مشتری به منظور ایجاد فرآیندهای فروش مقیاس پذیر و تقویت روابط مشتری ایجاد شده است. بنابراین این ابزار درآمد حاصل از مشاوره را برای مشاوران جدید و مجرب در جهت رشد و توسعه تجارت خود به ارمغان می آورد. اما باید دقت کرد که این نرم افزارها فقط برای ارتباطات بیشتر و هماهنگی برای خرید و ارتباط با مشتری و شرکت است و در نهایت می بایست همه فعالیت ها اعم از خرید، دریافت پورسانت و واریز وجه از طریق سایت رسمی شرکت انجام شود.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.