اکو اسمارت “EcoSmart” طرحی پانزی در شمایل جدید
اکو اسمارت با عنوان پروژه سرمایه گذاری شبکه ای در حال جذب سرمایه و کلاهبرداری از کاربران است.

تاريخ : ششم خرداد 1399 ساعت 14:36   کد : 41137

اختصاصی ایران هشدار- به دنبال سوءاستفاده از بستر تکنولوژی های نوین و ارائه طرح های گوناگون در زمینه اهداف کلاهبردارانه این بار به بررسی پرژه ای می پردازیم که مدت زمان زیادی از آغاز فعالیت آن نمی گذرد ولی در این مدت کوتاه توانسته با وعده های اغواگرایانه توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده و سرمایه آنان را جذب نماید. این پروژه  اکو اسمارت " EcosmartEcs " است که با عنوان پروژه سرمایه گذاری شبکه ای معرفی شده است. 

در این پروژه ادعا می شود در حال حاضر در تلاش است تا 100 میلیون ارز ترون را از طریق کاربران خود جذب و پس از آن محصولات خود را ارائه دهد. محصول اصلی این پروژه توکن ECS عنوان شده  و بنا بر آن است که در سرویس‌هایی مانند گیمینگ، ربات هوشمند ترید، شبکه‌های اجتماعی و صرافی‌های غیرمتمرکز استفاده شود.

اکو اسمارت به منظور تشویق کاربران برای سرمایه‌گذاری، پلن‌های مختلف سوددهی را با حداقل مقدار سرمایه‌گذاری 5000 ترون ارائه داده است. سرمایه‌گذاران موظف هستند تا برای سرمایه‌گذاری در پروژه، مقدار معینی ارز ترون را تهیه و برای قرارداد هوشمند این پروژه ارسال نمایند. با سرمایه‌گذاری مقادیر بیشتر، امکانات و طرح های  جدید در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. همچنین شرایط عضویت در این پروژه به گونه ای برنامه ریزی شده که سپرده گذاران به سادگی و بدون هیچ احراز هویتی می توانند به عضویت آن درآیند. 

این پروژه روش‌های کسب سود متفاوتی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. اولین روش کسب سود، کسب پورسانت از طریق جذب زیر مجموعه است. به عبارتی در صورتی که هر نفر از طریق لینک کاربر در این پروژه سرمایه‌گذاری کند، درصدی از این سرمایه‌گذاری به حساب کاربر واریز خواهد شد. درصد پورسانت برای هر سطح متفاوت است و بیشترین سود مربوط به سه نفر زیرمجموعه مستقیم است. با افزایش سطوح زیرمجموعه‌ها، درصد پورسانت دریافتی کاربر نیز کاهش خواهد یافت.
روش دوم، شرکت در استخرها هست. به صورت کلی 3 استخر در اکو اسمارت وجود دارد: استخر عمومی، استخر میانی و استخر بازنشستگی. درصدی از سرمایه جذب شده به صورت هفتگی و ماهانه از طریق این استخرها بین کاربران تقسیم می‌شود. در طرح درآمدزایی معرفی شده توسط شرکت پورسانت دریافتی افراد در سطوح مختلف کمتر از 10 درصد است و با احتساب این مورد، بیش از 50 درصد سرمایه افراد در اختیار سازنده این پروژه قرار می‌گیرد که این موضوع ادله ای در اثبات کلاهبرداری بودن آن است.

نکته مهم دیگر در رابطه با طرح درآمدزایی اکو اسمارت  آن است که افراد به هیچ عنوان حق برداشت سرمایه اولیه خود را نخواهند داشت و صرفا سودهای توزیع شده و پورسانت‌ها قبل برداشت است. 

بررسی ادعاهای مطرح شده توسط سایت نشان می دهد این پروژه کارکردی در دنیای واقعی ندارد و صرفا یک روش سرمایه گذاری شبکه ای را معرفی کرده که در آن از نام قرارداد هوشمند و ارز دیجیتال ترون سوء استفاده شده است، در این طرح  حداقل اطلاعات فنی درباره آینده طرح ارائه شده و تمامی تراکنش‌ها در قالب ارز دیجیتال ترون انجام می‌شود و توکن ECS در ساختار آن مشاهده نمی شود. به صورت کلی نتایج بررسی ها نشان می دهد عملکرد پروژه مشابه سایر طرح های پانزی است چرا که هیچ ارزش افزوده‌ای در آن ایجاد نشده و پول افراد جدید به عنوان سود بین افراد قدیمی توزیع می‌شود. 
 
هم اکنون اکو اسمارت در حال تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی است و توانسته مخاطبان زیادی را جذب خود نماید. با توجه به موارد مطرح شده و قطعی بودن شکست این طرح همانند سایر طرح ها و از بین رفتن سپرده سرمایه گذاران به کاربران توصیه می شود از سرمایه گذاری در اکو اسمارت خودداری نمایند. 


 

 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.