قانونگذاران آمریکایی نگران ارز مجازی فیس بوک هستند
رئیس کمیته خدمات مالی آمریکا پس از دیدار با مقامات آمریکا در سوئیس گفت همچنان نگران طرح های فیس بوک برای ساخت یک ارز دیجیتال است.
تاريخ : يازدهم شهريور 1398 ساعت 12:44   کد : 30524
به گزارش ایران هشدار، به نقل از رویترز، رئیس کمیته خدمات مالی آمریکا  پس از دیدار با مقامات آمریکا در سوئیس گفت همچنان نگران طرح های فیس بوک برای ساخت یک ارز دیجیتال است. مکسین واترز، نماینده دموکرات کنگره آمریکا طی بیانیه ای گفت:« ضمن تشکر از وقتی که مقامات دولت سوئیس برای دیدار با ما گذاشته اند، نگرانی های من در مورد اعطای مجوز به یک شرکت بزرگ تکنولوژی برای ساخت یک ارز خصوصی به جایگزینی ارز جهانی همچنان باقیست».
 پس از این که فیس بوک در ژوئن ناظران و قانون گذاران را با اعلام ساخت یک سکه دیجیتال جدید با نام لیبرا در 2020، شوکه کرد، سعی می کند واشنگتن را با خود همراه سازد.
قانون گذاران و ناظران مالی در آمریکا و خارج از آن نگران تاثیر استفاده گسترده از لیبرا توسط 2.38 میلیارد کاربر فیسبوک بر سیستم مالی جهانی هستند. فیس بوک اعلام کرده این ارز توسط « انجمن لیبرا » واقع در ژنو سوئیس منتشر و مدیریت خواهد شد.
 واترز گفت مقامات سوئیس در فهم موقعیت، پیچیدگی و گستردگی طرح های فیسبوک بسیار کمک کننده بودند. قانونگذاران آمریکا از فیسبوک به خاطر طرح هایش انتقاد کردند و گفتند مطمئن نیستند این شرکت برای حفاظت از سیستم مالی جهان و اطلاعات مشتریان قابل اعتماد باشد.
 
ارز دیجیتال

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.