8نفر از اعضای شرکت هرمی یونیک فاینانس دستگیر شدند
دادستان عمومی وانقلاب شهرستان زرند از شناسایی و دستگیری هشت نفر از سرشاخه های اصلی شرکت هرمی یونیک فاینانس خبر داد.
تاريخ : هشتم مرداد 1398 ساعت 09:38   کد : 30456
به گزارش ایران هشدار، سید مهدی قویدل، دادستان عمومی وانقلاب شهرستان زرند در این رابطه گفت: با بررسی های فنی به عمل آمده از حامل های الکترونیکی متهمان مشخص شد که میزان تراکنش مالی حساب های متهمان در این شرکت هرمی بالغ بر 774 هزار و 888 دلار بوده است.
قویدل اظهار داشت: متهمان علاوه بر عضویت در شرکت هرمی مذکور اقدام به عضوگیری و تشکیل زنجیره انسانی به تعداد 412 نفر در شهرهای مختلفی از جمله اهواز، کرمان، تهران، زرند و رفسنجان کرده بودند.
دادستان زرند اعلام کرد: این افراد طی مدت کوتاهی بالغ بر24 هزار و 339 دلار کسب درآمد نامشروع داشته اند.
دادستان زرند در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: پس ازانجام یکسری اقدامات اطلاعاتی منسجم و پایش های مستمر انجام شده در فضای مجازی و انجام تحقیقات اولیه در خصوص لیدرها و فعالان شرکت هرمی یونیک فاینانس در استان کرمان و شهرستان زرند از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان، رسیدگی به موضوع در دستور کار دادستانی قرار گرفت.
وی عنوان کرد: در این رابطه هشت نفر به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق عضویت در شرکت های هرمی تحت پیگرد قضائی قرار گرفته اند.
وی اعلام کرد: مطابق بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده و اقاریر انجام شده توسط مدیران اصلی این شرکت جعلی، هیچ‌کدام از ادعاهای این افراد در خصوص فعالیت در بورس های بین المللی و خرید و فروش سهام شرکت های معتبر واقعیت نداشته و این شرکت صرفاً یک شرکت هرمی است.
وی گفت: فعالیت شرکت مذکور بدین صورت بوده است که هر عضو برای ورود اولیه ملزم به سرمایه گذاری به مبلغ حداقل هزار دلار و ایجاد یک حساب کاربری (اکانت) می‌شده است و بر اساس مقدار سرمایه گذاری و جذب زیر مجموعه سود دریافت می‌کرده است.
دادستان زرند در خصوص هرمی بودن فعالیت شرکت یونیک فاینانس گفت: فعالیت این شرکت بدین صورت است که صرفاً بر پایه سرمایه گذاری و جذب زیر شاخه ها میزان سود و پورسانت دریافتی سرشاخه‌ها افزایش می‌یابد و در عمل هیچ گونه کالا یا خدماتی ارائه نمی شود و با افزایش زنجیره انسانی به صورت تصاعدی سود دریافتی شخص افزایش می یابد.
وی در خصوص نحوه تبدیل پورسانت ها نیز گفت: متهمان از طریق انتقال پول به حساب بانکی از طریق صرافی، تبدیل به پول الکترونیکی شرکت (بیت کوین- BTC ) و انتقال به کیف پول اکانت، انتقال به مستر کارت و ویزا کارت، انتقال به حساب بین المللی و انتقال به اشخاصی که حساب کاربری دارند و دریافت معادل ریال آن اقدام می کردند.
وی با بیان اینکه یکی از جنبه های مجرمانه بودن فعالیت‌های شرکت مذکور خروج ارز از کشور است، گفت: مدیران این شرکت در خارج از کشور با اغواگری اقدام به تهیج اشخاص به سرمایه گذاری در این شرکت با وسوسه کسب سودهای کلان می کردند که در اغلب موارد تنها چند سرشاخه اولیه به سودهای هنگفت رسیده و سایر اعضا متضرر می‌شود از این رو جنبه کلاهبرداری این شرکت نیز می تواند به عنوان یکی از رفتارهای مجرمانه آن مد نظر قرار گیرد.
وی با بیان اینکه اعضای اصلی این شرکت در کشور و خارج از کشور مورد شناسایی قرار گرفته اند، گفت: همواره دستگاه قضائی و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی حامی انجام فعالیت های اقتصادی مشروع و درچارچوب قانون هستند لذا می طلبد افراد به ویژه جوانان قبل از آغاز هرگونه فعالیت اقتصادی از قانونی بود آن اطلاع حاصل کنند.
 
خبرگزاری مهر

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.