فروش مستقیم و کارآفرینی از دیدگاه wfdsa
فروش مستقیم مدلی از کسب و کار است که فرصت های کارآفرینی را به افراد با عنوان پیمانکاران مستقل در بازار ارائه می دهد؛ این کسب و کار، فروش کالاها و خدمات خارج از یک مکان ثابت خرده فروشی است و به روش فروش فرد به فرد و از طریق همایش خانگی و یا آنلاین صورت می پذیرد.

تاريخ : دوم مرداد 1398 ساعت 12:28   کد : 30437

به گزارش ایران هشدار - در جلسه هیئت مدیره انجمن فروش مستقیم، مورخ ژوئن 2013، تعریف جدیدی از روش فروش مستقیم برای کاربرد رسمی توسط انجمن و شرکت های عضو آن ارائه شده است. این تعریف به صورت زیر می باشد:
فروش مستقیم مدلی از کسب و کار است که فرصت های کارآفرینی را به افراد با عنوان پیمانکاران مستقل در بازار ارائه می دهد؛ این کسب و کار، فروش کالاها و خدمات خارج از یک مکان ثابت خرده فروشی است و به روش فروش فرد به فرد و از طریق همایش خانگی و یا آنلاین صورت می پذیرد.

پاداش بر مبنای فروش پرداخت می گردد؛ یعنی فروش شخصی و یا فروش به افراد دیگر در سازمان. فروشندگان مستقیم با نام توزیع کنندگان، نمایندگان مستقل، مشاوران و یا عناوین دیگر خوانده می شوند.آن ها به روش های متفاوتی در طرح مشارکت دارند؛ به عنوان مثال با فروش محصولات ، از طریق سازمان فروششان، معرفی مصرف کنندگان به شرکت و خرید محصولات و خدمات برای استفاده شخصی.

شرکت های فروش مستقیم رسالت اصلیشان بر مبنای حمایت از حقوق مصرف کنندگان قرار گرفته است. بسیاری از شرکت های عضو انجمن فروش مستقیم استانداردهایی فراتر از مقررات تصویب شده توسط ftc را برای خود وضع کرده اند و همچنین خود را متعهد به اجرای کدهای اخلاقی که استاندارد بالایی را برای تعامل بین مصرف کنندگان و فروشندگان قرار داده، می دانند.

در دسامبر 2017، DSA کرواسی و اسلونیا در همکاری با WFDSA کنفرانسی با موضوع فروش مستقیم و کارآفرینی برگزار کردند. شرکت کنندگان شامل شرکت های عضو، مقامات دولتی، کارآفرینان، انجمن های کارآفرینی زنان و رسانه ها بودند.
سخنرانان در کنفرانس در رابطه با حفظ حقوق مصرف کننده و خود انتظامی در فروش مستقیم و برنامه های اجرایی که می¬تواند شامل قوانین آموزشی و حمایتی از مصرف کنندگان در رابطه با تفاوت بین طرح های قانونی و غیر قانونی است، مسائلی را مطرح کردند.

کارآفرین و مصرف کننده در گامی به سوی یکدیگر
در دسامبر 2017، کنفرانس بین المللی " کارآفرینان و مصرف کنندگان در گامی به سوی یکدیگر" در مسکو روسیه برگزار شد. برگزار کننده این کنفرانس DSA روسیه (RDSA) و کنفدراسیون بین المللی مجامع مصرف کنندگان (CONFOP) با حمایت WFDSA بودند.
کارآفرینان، مقامات دولتی، سازمان های مختلف مصرف کننده و دانشگاهیان طبق روال همیشه همراه با نمایندگانی از 31 دفتر منطقه ای خدمات فدرال برای حمایت از حقوق مصرف کننده و رفاه اجتماعی در این ایونت (رویداد) شرکت کردند.

اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU)
در منطقه اوراسیا کشورهای ارمنستان، بلاروس، قزاقستان و قرقیزستان عضو انجمن فروش مستقیم هستند. شرکت NUskin در دفتر خود کنفرانسی را با تمرکز بر بحث طرح های قانونی در مورد مالیات SME ها و حفاظت از حقوق مصرف کننده و منافع و مضرات و ... برگزار نمود که کشورهای عضو در رویداد شرکت کردند.
در این بین شرکت کنندگان فرصت داشتند تا محصولات را تست کنند و به سوالات مختلفی که در رابطه با آموزش بازاریابان، کنترل کیفیت، دوره cooling of period(دوره زمانی انصراف از خرید) مطرح شده بود، پاسخ دهند.

کمیته امور خارجی انجمن فروش مستقیم
کمیته امور خارجی اعضا را تشویق می کند تا به وضوح ایجاد انگیزه کنند و آموزش های قانونی اساسی و بنیادی برای شرکت های عضو داشته باشند و پرونده های وضعیت را به جای سند فروش مستقیم ایجاد کنند.
همچنین از فرصت های موجود در فروش مستقیم با فراهم کردن تاکتیک های استراتژیک، فعال و موفق دولتی حمایت از قوانین برای حمایت DSA های ملی برای ترویج و دستیابی به حمایت از مصرف کننده محافظت می¬کند.

فعالیت های 2017/2018
تنظیم مقررات جهانی به موازات وضعیت پرونده های ایجاد شده در حال افزایش است.
خلاصه حقوقی، یک خلاصه ای از قوانین فروش مستقیم گوناگون است و قوانین برای مدلسازی و سازگاری با بهترین روش¬های جهانی مورد استفاده قرار گرفته است.
کمیته کار خود را با کمیته خدمات انجمن و USDSA ( DSA آمریکا) و شورای بین المللی سازمان DSA در چین و تجدید نظر و اصلاح قوانین در چین ادامه می¬دهد. از جمله می¬توان به موارد زیر اشاره کرد:
• برنامه عملکرد انجمن آسیا/ اقیانوسیه در سئول کره جنوبی در ارتباط با کنفرانس 30 امین سالگرد  DSA کره برگزار شده است.
• برنامه عملکرد انجمن آمریکای لاتین در بوینس آیرس آرژانتین برگزار شده است.
WFDSA در سال 2018 به DSA استرالیا، کلمبیا، مکزیک، فرانسه، مالزی، نیوزیلند، پرو و آمریکا برای پرداخت و دستیابی به معیارهای platinium osa 2017 تبریک گفت. 

 

mlmbook


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.