انهدام ‌یک شرکت بزرگ هرمی در استان کرمان!!
سربازان گمنام امام زمان(عج) هشت نفر از سرشبکه های اصلی یک شرکت هرمی در استان کرمان را دستگیر و فعالیت این شرکت را متوقف کردند.
تاريخ : هفدهم تير 1398 ساعت 14:32   کد : 30386
به گزارش ایران هشدار، یک مقام امنیتی اظهار داشت: توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) هشت نفر از سرشبکه‌های اصلی شرکت هرمی یونیک فاینانس در استان کرمان دستگیر و ساز و کار فعالیت‌های هرمی این شبکه که منجر به خروج ارز از کشور شده بود، متوقف شد.
 
وی با بیان اینکه عموم شرکت‌های هرمی با اعطای حق کمیسیون به افراد در ازای اینکه افراد جدید و سرمایه‌های آنها را وارد شرکت کنند، فعالیت می‌کنند و از آنجا که هیچ‌گونه فعالیت مولد اقتصادی انجام نمی‌دهند و دارای اثرات منفی بسیاری هستند فعالیت اینگونه شرکت‌ها در بسیاری از کشورها از جمله ایران غیرقانونی است افزود: این شرکت‌ها بعضا اقدام به فروش کالا به صورت گزاف می‌کنند که این امر تنها دلیلی برای دور زدن قانون و مخفی کردن فعالیت‌های غیرقانونی آن‌ها است.
 
عضو کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان با اشاره به اینکه از شیوه‌های جدید این شرکت‌ها به منظور جذب پول از مشتریان عضوگیری یا همان ساز و کار هرمی در پوشش شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بورس‌های خارجی یا ارزهای دی جیتال و ... است گفت: شرکت هرمی یونیک فاینانس از این قبیل شرکت‌ها است که خود را قانونی و فعال در بورس و نزدیک آمریکا معرفی کرده و شعار خود را ارتقای سطح زندگی و درآمد مردم، مطرح می‌کند.
 
وی با بیان اینکه این شرکت اطلاعات معاملات بورس را که همگی ساختگی و از اطلاعات لحظه‌ای بورس است و در اختیار عموم قرار دارد را استخراج کرده و خود را فعال در حوزه سرمایه‌گذاری معرفی می‌کند تصریح کرد: این شرکت با این شیوه و شگرد جدید که به خرید و فروش سهام شرکت‌های مطرحی مانند yahoo,microsoft,face book, apple  می‌کند و به فریب مردم اقدام کرده و از این طریق ارز بسیار زیادی را از کشور خارج کرده است.
 
این مقام امنیتی بیان کرد: ادعای دیگر شرکت این است که توانسته با ثبت نرم‌افزارهای انحصاری خود در زمینه تجارت الکترونیک با ارزش چند میلیون دلاری بر امنیت و اعتبار خود بیافزاید که بر طبق مستندات مشخص شده، همه این موارد کذب بوده و هیچ فعالیت مولد اقتصادی یا سرمایه‌گذاری در فعالیت این شرکت مطرح نیست و برابر نتیجه بررسی‌ها در سایت الکسا بیش از 60٪ کاربران سایت این شرکت ایرانی هستند.
 
وی اظهار داشت: ساز و کار جذب سرمایه در شرکت‌های هرمی یونیک فاینانس به این نحو بوده که هر فرد نیازمند مبلغ هزار دلار سرمایه اولیه باشد که می‌بایست صرف خرید سهام یکی از شرکت‌های معرفی شده شود و در قبال این‌ کار شرکت برگه سهام برای مشتریان ارسال می‌کند.
 
عضو کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان افزود: نحوه پرداخت سرمایه اولیه هزار دلاری برای عضویت در این شرکت می‌تواند از طرق مختلفی مانند پرداخت معادل ریالی به حساب صراف که رأس یک ساعت مشخص در یک حساب کاربری تلگرام نرخ روز حواله دلار برای واریز معین می‌شد و یا خرید دلار از افراد بالای هرم که اکثر اوقات این امر اتفاق می‌افتاد صورت می‌گرفت.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه لیدرهای شرکت هرمی یونیک فاینانس مدعی بودند هیچکس ملزم به معرفی و جذب سرمایه‌گذار نیست اما هر فرد به صورت مستقیم می تواند 3 زیر مجموعه را وارد شرکت نماید و حسب مستندات و بررسی‌های موجود تنها راه کسب سود از سوی شرکت جذب و سرمایه‌گذاری اعضای زیر مجموعه است به همین جهت اکثر لیدرهای شرکت علاوه بر پرزنت و عضوگیری مستقیم 3 نفر برای خود اقدام به جذب تعداد بیشتری سرمایه‌گذار و جانمایی آنها در هرم خویش برای کسب سود می‌کنند.
 
وی افزود: در همین راستا اداره ‌کل اطلاعات استان کرمان اقدام به شناسایی و دستگیری 8 نفر از لیدرها و سرشبکه‌های اصلی شرکت هرمی یونیک فاینانس در استان کرمان کرده است و پس از تکمیل پرونده تحویل دستگاه قضایی شده‌اند که این افراد با جذب حدودا هزار و 500 نفر زیرمجموعه در استان اقدام به خروج بیش از 2 میلیون دلار از استان و در نهایتا از کشور کرده‌اند.
 
این مقام امنیتی افزود: یکی از افراد دستگیر شده در استان رابط مالی بین افراد و شرکت مذکور در سطح کشور بوده است که توسط لیدرهای شرکت به افراد معرفی می‌شد و روزانه مبالغی را که به حساب وی واریز شده است به دستور صاحب یک صرافی در دبی به حساب‌های مشخصی واریز شده است.
 
تسنیم

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.