محکومیت متهم پرونده گلیم و گبه به ۳۰ سال حبس؛ پرداخت ۷۳میلیارد تومان
رئیس قوه قضاییه با رؤسای کل دادگستری سراسر کشور اظهار داشت: 73 میلیارد تومان از طلب مال‌باختگان پرونده کلاهبرداری «گلیم و گبه» که تعدادشان 11 هزار و 713 نفر است، پرداخت شد.

تاريخ : هشتم ارديبهشت 1398 ساعت 12:07   کد : 30209

به گزارش ایران هشدار -  رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از محکومیت متهم پرونده گلیم و گبه به ۳۰ سال حبس خبرداد و گفت: ۷۳میلیارد تومان از طلب مال‌باختگان این پرونده پرداخت شده است.

 محمدرضا عدالتخواه در حاشیه نشست رئیس قوه قضاییه با رؤسای کل دادگستری سراسر کشور اظهار داشت: 73 میلیارد تومان از طلب مال‌باختگان پرونده کلاهبرداری «گلیم و گبه» که تعدادشان 11 هزار و 713 نفر است، پرداخت شد.

وی درباره اجرای حکم محمدرضا مشیری متهم پرونده گلیم و گبه گفت: این فرد به 30 سال حبس محکوم شد که هم‌اکنون در زندان اوین در حال تحمل کیفر است.

عدالتخواه با اشاره به پرداخت مطالبات مال‌باختگان عنوان کرد: خسارت شکات و مال‌باختگان در این پرونده 145 میلیارد تومان است که تا‌کنون نزدیک به 73 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه در تشریح پرداخت طلب شکات افزود: کسانی که در این پرونده تا 10 میلیون تومان طلب داشتند، به‌طور کامل تسویه شدند و 39 درصد از طلبکاران بالای 10 میلیون تومان نیز مطالبات‌شان را دریافت کردند.

عدالتخواه با بیان اینکه مطالبات باقی‌مانده مال‌باختگان از محل اموال توقیف‌شده پرداخت می‌شود، گفت: احتمال دارد اموال توقیف‌شده از متهم حدود 20 میلیارد تومان کمتر از میزان مطالبات مردم باشد، اما با تغییر وضعیت قیمت‌ها و کارشناسی‌های جدید این کمبود جبران می‌شود.

 

تسنیم


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.