ارسال پیامک‌هاى بین المللى در کمین گوشى‌هاى هوشمند
رییس پلیس فتا از بدافزار جدیدى که توسط مجرمان سایبرى طراحى شده و با آلوده کردن تلفن هاى همراه هوشمند قربانیان، هزینه بالاى پیامک هاى بین المللى را روى دست صاحب آنها مى گذارد، خبر داد.
تاريخ : پانزدهم اسفند 1397 ساعت 12:25   کد : 30122
به گزارش ایران هشدار، سرهنگ جواد جهانشیرى رییس پلیس فتا استان خراسان رضوى در تشریح این خبر گفت: در پى حضور تعدادى از شهروندان طى چند روز گذشته در پلیس فتا و بیان مشکلى یکسان مبنى بر اینکه در قبض تلفن همراه آنها رقم‌هاى گزاف و خیلى بیشتر از حالت عادى رقم خورده است،‌ بررسى این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
 
سرهنگ جهانشیرى افزود: در بررسی‌هاى انجام شده از گوشی‌هاى تلفن همراه هوشمند قربانیان، بدافزارى مشترک شناسایى گردید که به صورت ناخودآگاه اقدام به ارسال پیامک‌هاى بین المللى نموده و با توجه به تعداد زیاد این پیامک‌ها، هزینه‌هاى گزافى را به مالکان سیم کارت‌هاى دائمى تحمیل نموده و براى افرادى که سیم کارت اعتبارى نیز داشته‌اند به محض شارژ تلفن، شارژ آنها ناخواسته به پایان مى‌رسید.
 
رییس پلیس فتا استان خراسان رضوى به منظور پیشگیرى از آلوده شدن گوشی‌هاى تلفن همراه به بدافزار موصوف به شهروندان توصیه کرد: هرگز بر روى لینک‌هاى ناشناس به وی‍ژه در شبکه‌هاى اجتماعى غیربومى کلیک نکرده و درصورت نیاز به اپلیکیشن و برنامه‌هاى موبایلی، آنها را از منابع معتبر تهیه و هرگز برنامه‌هایى که وعده‌هاى جذاب و غیرقانونى را مى‌دهند را نصب نکنید زیرا مجرمان براى مجاب کردن قربانیان از وعده‌هاى اغراق‌آمیز و دروغین استفاده کرده تا فرد قربانى را تطمیع کرده و به سمت تله خود هدایت کنند.
 
این مقام مسئول در خاتمه بیان داشت: به شهروندان گرامى و کاربران گوشى‌هاى هوشمند توصیه مى‌شود بر روى تلفن همراه خود از یک آنتى ویروس مناسب و بروز استفاده کرده تا از حمله اینگونه بدافزارها جلوگیرى شود؛ همچنین از دیگر نکات قابل توجه در این نوع از کلاهبردارى‌ها ملاحظه دوره‌اى ریز مکالمات و قبض تلفن همراه مى‌باشد تا به محض رویت موارد مشکوک بتوانید مسئله را پى‌گیرى کنید.
 
گفتنى است،پلیس فتا از کلیه کاربران مى‌خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبرى مطلع شوند.
 
پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا
 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.