یک طرح فروش مستقیم چگونه کار می کند.

اولین کار یک نماینده فروش یا یک توزیع کننده این است که محصولات یا خدمات یک شرکت را به فروش برساند . شخصی را به عنوان نماینده فروش ثبت نام کنید و به او آموزش دهید که چگونه برای خود مشتری هایی داشته باشد. این شخص "زیر مجموعه" شما می باشد.

تاريخ : دوم مرداد 1396 ساعت 00:00   کد : 258

 

این 5 مرحله همراه با تصاویر ارائه شده،نشان می دهد که یک شرکت MLM چگونه کار می کند.

 

1. اولین کار یک نماینده فروش یا یک توزیع کننده این است که محصولات یا خدمات یک شرکت را به فروش برساند.

                                                                                                         


این که یک توزیع کننده چه تعداد مشتری داشته باشد به طرح بازپرداخت شرکت بستگی دارد ولی عموما تعداد مشتری ها 20 نفر می باشد. توصیه افراد حرفه ای بر این است که شما اگرچه توانایی گرفتن مشتری های زیادی را دارید، ولی به اندازه کافی این کار را انجام دهید. زیرا شما قادر به آموزش آنها نخواهید بود. اگر تعداد مشتری ها بیشتر از 20 نفر باشد، تاثیر آنچنانی نخواهد داشت چون شرکت بر روی همانند سازی خودتان کمیسیون پرداخت می کند. اگر شما به 5 نفر آموزش دهید که 20 مشتری داشته باشند، تاثیرش بسیار بیشتر از آن است که خود محصولات را به دست مصرف کننده برسانید. تجارت های دیگر به شما در ازای داشتن مشتری های بیشتر خوب پاداش می دهند اما به خاطر آموزش دادن دیگران پاداشی نمی دهند.

 

2. یک شخص را به عنوان نماینده فروش ثبت نام کنید و به او آموزش دهید که چگونه برای خود مشتری هایی داشته باشد. این شخص "زیر مجموعه" شما می باشد.

 

 

 

 

3. زیر مجموعه شما برای خود مشتری هایی خواهد داشت و به او آموزش دهید که چگونه شخص دیگری را به عنوان نماینده فروش جذب نماید.

 

 

 

 

 

 

 

4. از اینکه نماینده فروش شما مجموعه اش را برای گرفتن مشتری های جدید آموزش می دهد، اطمینان حاصل کنید.

 

 

 

 

 

 

 

5. در این لحظه شخصاً فرد دیگری را به عنوان نماینده فروش جذب کنید. این شخص می تواند یکی از مشتری های شما که تمایل به کسب درآمد دارد باشد.

 

 طرح بازپرداخت چگونه عمل می کند.
طرح بازپرداخت یک شرکت نشان می دهد که چگونه یک نماینده فروش می تواند درآمد کسب کند.

نکته: تمامی موارد زیر یک مثال می باشد و طرح بازپرداخت در هر شرکتی می تواند اندکی متفاوت باشد. اغلب طرح های بازپرداخت در نگاه اول کمی پیچیده به نظر می آیند چون که شرکت ها همیشه به دنبال کشف راه هایی هستند که چگونه یک نماینده فروش می تواند فروش بیشتری انجام دهد (منظور از فروش ارائه کالا به مصرف کننده نهایی می باشد و عضو گیری در مرحله دوم برای کسب درآمد بیشتر می باشد.)

 

طراحان طرح های بازپرداخت پولی که به عنوان کمیسیون به توزیع کنندگان می پردازند، را اصطلاحا در "ظرف" های مختلف قرار می دهند.

 

ظرف شماره 1 کمیسیون درون این ظرف به نمایندگان انگیزه می دهد که محصولات را به مصرف کنندگان بفروشند. این کمیسیون درآمد "خرده فروشی" نامیده می شود.

 


 

 

شرکت های MLM به خوبی می دانند که نمایندگان فروش جدید نمی دانند که چگونه محصولات را به مصرف کننده بفروشند. بنابراین آنها نیاز به آموزش دارند. در اینجا ظرف شماره 2 برای تشویق نمایندگان به آموزش افراد جدید تعریف می شود. آموزش بیشتر فروش بیشتر؛ بنابراین ظرف شماره 2 به اسپانسرها به خاطر آموزش افراد جدید کمیسیون می دهد. اگرچه منطقی نیست، اما کاملا هوشمندانه است.

 

 

 

 

ظرف شماره 3 برای پاداش دهی به افرادی است که خود راهبر شوند یا راهبران جدید ایجاد کنند . شرکت های MLM تمایل زیادی به راهبران دارند همانگونه که شرکت های غیر MLM تمایل زیادی به این موضوع دارند. شرکت های غیر MLM برای یافتن افراد متخصص و راهبر به شرکت هایی که کارشان یافتن راهبران و متخصصین است مراجعه می کنند. شرکت های MLM از نمایندگان فروش خود در جهت یافتن راهبران استفاده می کنند و به آنها در این راستا پاداش می دهند، همان پاداشی که شرکت های غیرMLM به شرکتهای یابنده در این زمینه پرداخت می کنند.

 

 

 

 

 

 

در اغلب شرکت های MLM هر چه تیم راهبران (زیر مجموعه ها) خود را بزرگتر کنید، ظرف های پاداش دهی جدیدی برای شما ایجاد می شود.

 

 

 


 

 

بزرگترین چالش برای شرکت های MLM خروجی بیش از اندازه کمیسیون ها می باشد که در صورت عدم کنترل منجر به ورشکستگی شرکت می شود و در مقابل اگر شرکت به اندازه کافی پورسانت دهی نداشته باشد، افراد برای فروش، جذب نمایندگان و توسعه راهبران واقعی انگیزه کافی ندارند. روش کار شرکت های موفق به گونه ای می باشد که دستیابی به رده ها به آسانی صورت نگیرد. اما برای آنهایی که با معیارهای اجرایی خاصی دست به فعالیت می زنند، قابل دستیابی باشد.

 

در مقابل اگر طرح بازپرداخت ساده و برای هر شخصی قابل دسترس باشد، به دلیل توزیع کمیسیون ها بین همه و برای هر کس به مقدار کم، افزایش درآمد در افرادی که از پتانسیل و قدرت اجرایی بالایی برخوردار هستند، به طور ملموس اتفاق نمی افتد و در حقیقت تمایز بین افراد مشخص نمی شود. این چنین شرکت هایی با این گونه طرح ها به علت عدم جذب راهبران و پاداش دهی کافی به آنها رشد چندانی نخواهد داشت.

 

بنابراین بهتر است که دستیابی به رده ها در طرح بازپرداخت به راحتی صورت نگیرد و هرشخصی با هر میزان فعالیت به درآمد های بالا دست پیدا نکند.
همه طرح های بازپرداخت بر اساس فلسفه "سهم" و "معیار" طراحی می شوند. منظور از سهم در اینجا میزان تولید و بازدهی و منظور از معیار حد مقرر برای دستیابی به سطوح می باشد.

بنابراین همه طرح های بازپرداخت به صورت زیر کار می کنند:

 

اگر هیچ کاری انجام ندهید – شما هیچ چیزی دریافت نمی کنید.
اگر مقدار کمی کار کنید – مقدار کمی درآمد می گیرید....ظرف شماره 1
اگر کمی بیشتر کار کنید – شما مقدار بیشتری می گیرید ظرف شماره 1 و 2
اگر شما به خوبی کار کنید – شما درآمد خوبی خواهید داشت ظرف 1و 2 و 3

 

هر شخصی که به یک شرکت MLM می پیوندد، مشخص می کند که به چه سطحی می خواهد برسد و این دستیابی بر اساس تصمیمات ذهنی نمی باشد بلکه بر اساس نتایج و عملکرد می باشد.
سیستم های منصفانه بر اساس نتایج افراد پاداش می دهند اما سیستم های غیر منصفانه بر اساس، صحبت افراد، ارتباطات خانوادگی، فریبندگی افراد کمیسیون پرداخت می کند.

 

آیا تا به حال پیشرفت شما به علت حضور پسر مالک شرکت و تحسین پیشرفت او به جای شما، نادیده گرفته شده است؟ آیا شخصی از شما جذاب تر یوده است؟ شاید شخصی سابقه بیشتری از شما در شرکت دارد؟ شاید یک نفر تحصیلات عالی بالاتری دارد؟ تنها فردی که شایسته رشد و ترقی می باشد، شخصی است که بیشترین بازدهی را برای شرکت داشته است. اگر در یک سیستم مشاهده می کنید که تعداد افراد اندکی به رده های بالا دست پیدا می کنند ، این شرکت، شرکت منصفی نمی باشد.

 

برای این که شما یتوانید به یک تیم ورزشی بپیوندید، معیارهایی وجود دارد که شما باید از عهده آنها برآیید و اگر می خواهید به یک تیم بزرگتر بپیوندید معیارهای بیشتر و بالاتری وجود دارد.

 

برای این که بتوانید گلف بازی کنید باید یک چوب گلف خریداری کنید. این حداقل استاندارد لازم می باشد. برای این که یک گلف باز خوب شوید باید معیار ها و خصوصیات بالاتری کسب کنید، و برای این که یک گلف باز حرفه ای شوید باز هم به معیارها و خصوصیات بیشتری نیاز دارید. این مورد در هر ورزش، تجارت و حرفه ای صدق می کند.

 

در MLM شما در ابتدا یک کیت شروع خریداری می کنید همانند خرید یک چوب گلف برای بازی کردن. دستیابی به این سطح برای همه به سادگی صورت می پذیرد. بنابراین میلیون ها نفر می توانند، خصوصیات و معیارهای لازم برای کسب این رده را داشته باشند.

 

در پایان برای انتخاب یک شرکت MLM، طرح های بازپرداخت ساده را انتخاب نکنید و سعی کنید برای رشد و پیشرفت در آن مهارت و توانایی های اجرایی خود را افزایش دهید. در یک شرکت خوب پاداش دهی بر اساس نتایج می باشد و در تمامی تجارت های دیگر هم به همین گونه می باشد.


 

 


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.