پلیس فتا آذربایجان شرقی با توجه به ایام عزداری سالار شهیدان هشدار داد

کلاهبرداران با انتشار پیام‌هایی مانند کمپین جمع آوری کمک‌های نقدی برای نیازمندان و ... در شبکه‌های اجتماعی و یا سایت‌های اینترنتی بارگذاری می‌کنند که هموطنان باید مراقب باشند .

 
تاريخ : دوم مهر 1396 ساعت 11:16   کد : 17863

به گزارش ایران هشدار - رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در خصوص افزایش کلاهبرداری های مالی با عنوان جمع آوری کمک‌های برای افراد نیازمند و بی بضاعت در ایام عزاداری هشدار داد  و گفت: شهروندان مراقب باشند فریب اینگونه تبلیغات را در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی نخورند یا در دام فیشرها نیفتند که اطلاعات بانکی آنها به سرقت رود.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محسن محمودی در خصوص جمع آوری کمک‌های مالی برای نیازمندان در فضای مجازی اظهار کرد: در دنیای امروزی سیر پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات و نوآوریهای حاصل از آن مانند شبکه‌های اجتماعی و اینترنت و... موجب پیدایش نوع و شگردهای جدید کلاهبرداری در این فضا هستیم که این روزها نیز کلاهبرداران با سوء استفاده از عواطف‌، باورها و احساسات مذهبی مردم، با بیان کردن جمع آوری کمک‌های مالی به نیازمندان در ایام ماه محرم اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در ایام و مناسبت‌های مختلف مانند ایام سوگواری ابا اعبدالله الحسین و ماه صفر کلاهبرداران با انتشار پیام‌هایی مانند کمپین جمع آوری کمک‌های نقدی برای نیازمندان و ... در شبکه‌های اجتماعی و یا سایت‌های اینترنتی بارگذاری می‌کنند که هموطنان باید مراقب باشند به هیچ عنوان به این پیام‌ها اطمینان نکنند و اگر می‌خواهند کمکی نیز به افراد بیبضاعت یا نیازمند کنند حتماً از طریق سایت‌ها و موسسات معتبر اقدام نمایند.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی در خصوص دانلود مداحی‌ها در ایام ماه محرم تصریح کرد: کاربران فضای مجازی باید آگاه باشند که فایل‌های مداحی را از سایت‌های معتبر دانلود کنند چرا که احتمال آلوده بودن این فایل‌ها در این ایام با توجه به درخواست‌های زیاد کاربران زیاد بوده و بعد از دانلود حداقل فایل دریافت شده را ویروس کشی کنند لذا به روز بودن آنتی‌ویروس در سیستم‌های رایانه‌ای و تبلت و گوشی‌های هوشمند یک ضرورت است و بعد از هر دانلود اقدام به ویروس‌کشی سیستم نیز ضروری است.

سرهنگ محمودی در پایان گفت: در صورت بروز مشکلات در فضای سایبری، پلیس فتا آمادگی مقابله با جرائم رایانه‌ای را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با جرائم رایانه‌ای مراتب را سریعاً به وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش کنند.
 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.