کلاهبرداران هرمی در دام پلیس

خانمی که در کشور مالزی در حال تحصیل است با همکاری خانمی دیگر به بهانه خرید سهام شرکت مذکور تعداد زیادی از شهروندان را فریب داده و با اخذ مبالغی از آنان کلاهبرداری و به شماره حساب فردی معلوم واریز کرده است.

تاريخ : يازدهم شهريور 1396 ساعت 12:31   کد : 17740

به گزارش ایران هشدار - فرمانده انتظامی استان از دستگیری دو کلاهبردار که به شیوه شرکت‌های هرمی در استان تهران و قزوین فعالیت می‌کردند در این استان خبر داد.

سردار مهدی محمودی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی پرونده واصله از دادسرای عمومی و انقلاب آبیک به پلیس آگاهی شهرستان آبیک و شکایت خانمی مبنی بر کلاهبرداری از وی در فروش سهام شرکت خارجی UNIFUNDS به مبلغ 400‌میلیون ریال، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌ها و انجام اقدامات پلیسی توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان مشخص شد خانمی که در کشور مالزی در حال تحصیل است با همکاری خانمی دیگر به بهانه خرید سهام شرکت مذکور تعداد زیادی از شهروندان را فریب داده و با اخذ مبالغی از آنان کلاهبرداری و به شماره حساب فردی معلوم واریز کرده است.

سردار محمودی افزود: با بررسی‌های جامع ماموران پلیس آگاهی مشخص شد گرداننده‌های اصلی شرکت هرمی UNIFUNDS در کشور مالزی و ایران با هدف عضوگیری، جلساتی را در تهران و سایر شهرستان‌ها برگزار می‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: کارآگاهان با استفاده از منابع و اقدامات اطلاعاتی دو نفر خانم را در این خصوص که در حال برگزاری جلسه عضوگیری و توجیه اعضای فریب خورده بودند، در شهرستان آبیک شناسایی و با هماهنگی دستگاه قضائی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: افراد دستگیر شده پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی ماموران ابتدا منکر هرگونه فعالیت در شرکت مذکور شدند اما پس از مواجهه با ادله و مستندات پلیسی به بزه انتسابی اعتراف کردند.

سردار محمودی در پایان با بیان اینکه متهمان با این روش 14 نفر از شهروندان را به مبلغ تقریبی سه‌میلیارد ریال مورد کلاهبرداری قرار داده اند گفت: متهمان با تشکیل پرونده و معرفی به مراجع قضائی با صدور قرار مناسب قانونی روانه زندان شدند.

منبع: آرمان


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.