تکذیب مجوز فعالیت شرکت‌های هرمی از پلیس فتا

رئیس پلیس فتا فارس گفت: این ادعا که برخی شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای مجوز فعالیت را مستقیما از پلیس فتا دریافت کرده اند، کذب است.

تاريخ : يازدهم مرداد 1396 ساعت 12:58   کد : 17572

به گزارش ایران هشدار - رئیس پلیس فتا فارس گفت: این ادعا که برخی شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای مجوز فعالیت را مستقیما از پلیس فتا دریافت کرده اند، کذب است.

سرهنگ رجبلی رئیس پلیس فتا فارس اظهار کرد: بین شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای و هرمی تفاوت وجود دارد که یکی از این تفاوت‌ها اجازه فعالیت نداشتن شرکت‌های هرمی است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر فقط شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای که مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت دارند مجاز به فعالیت هستند.

سرهنگ رجبلی با یاد آوری ممنوعیت فعالیت شرکت‌های هرمی در کشور تصریح کرد: هیچ دستگاه دولتی اجازه صدور مجوز برای فعالیت شرکت‌های هرمی را ندارد.

رئیس پلیس فتا فارس درباره اعطای مجوز برای فعالیت شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت هم گفت: این وزارتخانه با همکاری مرکز امور اصناف و بازرگانان فقط به شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای با رعایت معیار‌های تعیین شده مجوز فعالیت می‌دهد و به شرکت‌های هرمی مجوز فعالیت نمی‌دهد.

این مقام انتظامی همچنین اظهار کرد: فهرست شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز گرفته اند و حوزه‌های فعالیت آن ها، همراه اطلاعات تماس در سایت این وزارت (صنعت، معدن و تجارت) وجود دارد و کاربران می‌توانند فهرست شرکت‌های بازاریابی شبکه را در نشانی http://www.networkmarketing.mimt.gov.ir/Forms/ActiveCorporateLists.aspx#۱ مشاهده کنند.

سرهنگ رجبلی، بازاریابی شبکه‌ای را در اصل بازاریابی چند سطحی برشمرد و افزود: نحوه و کارکرد این شرکت‌ها با شرکت‌های هرمی تفاوت دارد. هدف بازاریابی شبکه ای، حذف واسطه‌ها و رساندن کالای ارزان‌تر به دست مشتریان است که این، هدف همه شرکت‌ها است.

این مقام انتظامی یادآور شد: بخش عمده فعالیت شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در کشور، فروش محصولات داخلی است و این شرکت‌ها در خصوص فروش کالا و محصولات خارجی با محدودیت روبرو هستند.

وی با بیان اینکه کاربران و شهروندان در بازاریابی شبکه‌ای با یک فروشنده محصولات روبرو هستند، ادامه داد: این در حالی است که در شرکت‌های هرمی شهروندان و کاربران با یک فروشنده کالا روبرو نیستند بلکه با یک کلاهبردار طرف هستند.

رئیس پلیس فتا فارس اظهار کرد: احتمال وقوع تخلف حتی در شرکت‌های دارای مجوز بازاریابی شبکه‌ای نیز وجود دارد؛ از این رو کاربران، باید مراقب باشند و در صورتی که احساس کردند از سوی این شرکت‌ها به فعالیت شرکت‌های هرمی سوق داده می‌شوند از ادامه همکاری و فعالیت خودداری کنند.

سرهنگ رجبلی یادآور شد: لینکی در تمام سایت‌های شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای دارای مجوز، تحت عنوان ثبت نارضایتی وجود دارد که کاربران می‌توانند نارضایتی خود را از آن طریق به مدیران شرکت اعلام کنند و در صورت حل نشدن مشکل به صورت داخلی و در صورت نارضایتی از نتیجه حاصله، طرفین می‌توانند نارضایتی خود را در کمیته بیرونی با استفاده از کد حل اختلاف درونی ۱، ۴ رقمی که دریافت کرده اند در سایت www.networkmarketing.moc.gov.ir مطرح کنند.

سرهنگ رجبلی با اشاره به نشانی سایت و ایمیل پلیس فتا، آن را دریچه ارتباطی با شهروندان خواند و افزود: پلیس فتا از هموطنان درخواست می‌کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.