تاريخ:سيزدهم خرداد 1396 ساعت 07:55
کد : 7302

سرقت میلیاردی از کارت بانکی توسط فروشنده دست فروش

سرقت میلیاردی از کارت بانکی توسط فروشنده دست فروش

خطر از آنجایی شروع می شود که شهروندان برای استفاده از دستگاه pos، رمز عبور خود را به فروشنده دست فروش یا هر فروشنده دیگری می دهند. در این حالت ممکن است خطرات زیادی پیش روی حساب بانکی آنها و جود داشته باشد.

اختصاصی ایران هشدار - این روزها افراد کمتر از پول نقد استفاده می کنند و کارت های بانکی و سهولت استفاده از آن، جای پول نقد را در کیف پول مردم گرفته است زیرا از هر فروشگاهی که بخواهیند خرید کنند از سوپرمارکت و داروخانه و ... گرفته تا حتی فروشندگان سیار، همه و همه مجهز به دستگاه های pos هستند. این امر از سویی باعث شده تا کیف قاپی و سرقت فیزیکی از شهروندان کمتر شود اما از طرفی در صورتی که شهروندان به نحوه استفاده و مراتب حفظ امنیت آن آگاه نباشند، ممکن است در یک غفلت، تمام پول کارت عابر بانک خود را از دست بدهند.

در فصل بهار و تابستان فعالیت دست فروشانی که در گوشه و خیابان و اتوبان و کنار جاده به فروش کالا می پردازند، زیاد شده است که اغلب مجهز به دستگاه کارت خوان می باشند. اما خطر از آنجایی شروع می شود که شهروندان برای استفاده از دستگاه pos، رمز عبور خود را به فروشنده دست فروش یا هر فروشنده دیگری می دهند. در این حالت ممکن است خطرات زیادی پیش روی حساب بانکی آنها و جود داشته باشد.

چرا که تنها با نصب یک دستگاه کوچک اسکیمر روی این دستگاه های pos ، به راحتی اطلاعات کارت اعتباری شما ثبت می شود و رمز عبور را هم که خود شخص در اختیار فروشنده قرار می دهد. بنابراین همه چیز برای یک سرقت از کارت بانکی فراهم است.

پلیس فتای استان اصفهان از سرقت 5 میلیارد ریالی فروشنده سیار از هموطنان به همین شیوه خبر داد. جالب اینکه این فرد با سرقت از تنها 10 کارت بانکی چنین مبلغ زیادی را کلاهبرداری کرده است . بنابراین لزوم محافظت از کارت عابربانک بسیار مشهود است.

 

توصیه ایران هشدار برای حفاظت از کارت های عابر بانک

 

1 . رمز کارت خود را به صورت دوره ای تغییر دهید

 

2 . حساب های کاربری خود را مجهز به ارسال پیامک برداشت از حساب کنید.

 

3 . از پایانه های فروشگاهی امن امن و مطمئن استفاده کنید و حتی الامکان هنگام خرید از فروشندگان دست فروش، از دستگاه pos استفاده نکنید.

 

4 . رمز عبور خود را در اختیار هیچ کسی قرار ندهید.

 

5 . همواره یک کارت عابر بانکی که حاوی مبلغ زیادی نیست را به خرید از دستگاه pos و خرید اینترنتی اختصاص دهید و از کارت عابربانک حسابی که پول زیادی در آن وجود دارد، برای اینگونه خرید ها استفاده نکنید.

 

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/7302
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی