تاريخ:بيست و سوم ارديبهشت 1396 ساعت 15:14
کد : 7214

خطرات امنیتی شماره های مجازی در تلگرام

خطرات امنیتی شماره های مجازی در تلگرام
این شماره های مجازی با استفاده از برنامه ها و وب گاههایی که شماره مجازی و موقت در اختیار کاربران قرار می دهند، قابل دسترسی است به صورتی که تعداد زیادی شماره تلفن همراه در اختیار این وب گاه ها است و آنها را به صورت اشتراک های دوره ای به کاربران اختصاص می دهند.
اختصاصی ایران هشدار - بدون تردید تلگرام این روزها یکی از محبوب ترین پیام رسان ها در دنیا و مخصوصا در ایران است. این پیام رسان قابلیت چت و گفتگو را بین افراد و به صورت های مختلفی از قبیل کانال، گروه و ... فراهم می کند و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد به گونه ای که این روزها به ندرت اشخاصی را پیدا می کنیم که از این پیام رسان استفاده نکنند.

برای ایجاد حساب کاربری در تلگرام، کاربر می بایست یک شماره تلفن منحصر به فرد را به عنوان شناسه خود ارائه دهد تا از طریق آن احراز هویت انجام شود. این حساب کاربری برای پیدا کردن دوستان و آشنایانی که در لیست دفتر تلفن گوشی موبایل شخص save شده اند، کاربرد دارد و این اشخاص به صورت خودکار به contact های تلگرام کاربر افزوده می شوند و تنها افرادی قادر به مشاهده شماره تلفن کاربر هستند که پیش از این، شماره او را در در حساب خود داشته باشند. اما برخی افراد ترجیح می دهند شماره تلفن خود را در این برنامه ثبت نکنند و از انتشار آن جلوگیری کنند و به همین دلیل از شماره های مجازی استفاده می کنند.

این شماره های مجازی با استفاده از برنامه ها و وب گاههایی که شماره مجازی و موقت در اختیار کاربران قرار می دهند، قابل دسترسی است به صورتی که تعداد زیادی شماره تلفن همراه در اختیار این وب گاه ها است و آنها را به صورت اشتراک های دوره ای به کاربران اختصاص می دهند. به دلیل رایگان بودن دریافت و ارسال پیامک، کاربران از این شماره ها برای ایجاد حساب کاربری در تلگرام استفاده می کنند.

شاید استفاده از این شماره های مجازی در ابتدا جالب و مفید به نظر برسد اماا مشکلات امنیتی زیادی را در پی خواهد داشت و در واقع درب های تلگرام را به سوی سودجویان باز می کند.
استفاده از این نرم افزارها اجازه دسترسی به حساب تلگرام را به هزاران نفر دیگر هم می دهد زیرا تعداد شماره های این برنامه از تعداد کاربران آن کمتر است و ظرف مدت کوتاهی، شخص دیگری به همان شماره ای که چندی پیش به صورت اشتراکی در اختیار شما بوده است، دسترسی خواهد داشت و می تواند خود را به جای شما جا بزند و مشکلاتی برای شما ایجاد کند.

از طرفی دیگر سیاست تلگرام اینگونه است که شماره هایی را که به صورت مکرردر دستگاه های مختلف استفاده شود را مسدود می کند. بنابراین ممکن است زمانی که شما در حال استفاده از یک شماره مجازی هستید، تلگرام شماره شما را مسدود ند زیرا تشخیص داده شماره وارد شده شما در دستگاه های متعددی مورد استفاده قرار گرفته است.

بنابراین به کاربران توصیه می شود حتی الامکان از این شماره های مجازی استفاده کنند و مراقب باشند از طریق استفاده از این شماره ها، طعمه سو استفاده گران نشوند.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/7214
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی