تاريخ:نوزدهم ارديبهشت 1396 ساعت 11:42
کد : 7203

لزوم توجه مردم به امنیت فعالیت در فضای مجازی

لزوم توجه مردم به امنیت فعالیت در فضای مجازی
جرایم سایبری یک تهدیدی جدی برای مردم و دولت ها هستند و یکی از راهکارهای مهمی که دولت ها برای مقابله با این تهدید انجام می دهند اقدام برای افزایش آگاهی عمومی از مخاطرات جرایم سایبری است.
اختصاصی ایران هشدار-
به امنیت سایبری و فضای مجازی خود همان گونه توجه نمایید که به امنیت خانه خود توجه می نمایید. برای مثال در انگلستان 82% از خانواده ها برای ایمنی منزل خود از دو قفل استفاده می کنند و همچنین برای پنچره های خود نیز از دو قفل استفاده می نمایند، اما تنها 32% از آن ها به توصیه های مربوط به استفاده از رمزهای عبور اینترنتی قوی و یا استفاده از نرم افزارهای امنیتی در اینترنت عمل می کنند.
انگلیسی ها با وجود افزایش مخاطرات اینترنتی، پایین ترین سطوح امنیتی را نیز در فعالیت های آنلاین خود به کار نمی برند و این مسئله در حالی است که آمارهای جدید از افزایش جرایم سایبری خبر می دهند و همچنین دولت و رسانه ها در تلاش برای آگاه سازی مردم در این زمینه هستند.
آمارها نشان می دهد که جرایم اینترنتی با 2 میلیون رخداد یکی از شایع ترین جرایم در سال 2016 بوده است و در مقایسه با 686000 سرقت منزل که در سال 2016 رخ داده رقم قابل توجهی است.
بر طبق نتایج تحقیقات و نظر سنجی های انجام شده، مشخص گردید که بسیاری از کاربران اینترنت تصور می کنند زمانی که در فضای مجازی و اینترنت حضور دارند، تحت حمایت و محافظت سازمان و نهاد خاصی هستند و با این تصور غلط که در برابر مجرمان سایبری محافظت می شوند به فعالیت های خود ادامه می دهند.
به گفته مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا استفاده از کلمات عبور پیچیده و همچنین استفاده از آنتی ویروس ها، نرم افزارهای امنیتی و به روز رسانی دائمی آنها از کارهای ابتدایی و بسیار مهم در محافظت از افراد هستند. یک رمز عبور ضعیف می تواند به هکرها این اجازه را بدهد که به ایمیل قربانیان و سایر حساب های کاربری آن ها دسترسی پیدا کنند و کلیه اطلاعات هویتی و بانکی آن ها را به سرقت ببرند. در این شرایط استفاده از نرم افزارهای امنیتی و به روز رسانی آن ها برای مقابله با ویروس ها و هکرها بسیار حیاتی می باشد.
شایع ترین دلیل افراد برای عدم به روز رسانی نرم افزارهای خود، این است که دانلود و به روز رسانی نرم افزار زمان بر و بیش از حد طولانی است. در حالی که این فرآیند بیش از چند دقیقه زمان نمی برد و در مقایسه با تبعات و عواقبی که هک و نفوذ و بد افزارها می توانند برای کاربر داشته باشند قابل مقایسه نیست.
بر طبق گفته یکی از مسئولان امنیتی بریتانیا، آمار جرایم به وضوح نشان دهنده این امر است که شیوه انجام جرایم در حال تغییر است و مجرمان طعمه های اینترنتی را هدف خود قرار داده اند. این مقام همچنین بیان کرده است که دولت بریتانیا برای مقابله با جرایم سایبری سرمایه گذاری 1/9 میلیارد پوندی انجام داده است. اما این مهم است که در کنار اقدامات دولت برای مقابله با مجرمان، مردم را تشویق نماییم که با انجام اقدامات ساده خود را در برابر مجرمان محافظت نمایند. درست همان گونه که اقدامات احتیاطی را برای امن نگه داشتن منزل خود انجام دهند.
نتایج تحقیقات و بررسی آمارها بیانگر این مورد است که تهدیدات سایبری در حال رشد و گسترش هستند و همه را تحت تاثیر قرار خواهند داد و فقط منحصر به افراد خاصی نخواهند بود و کلیه کسب و کارها و سازمان ها را نیز تحت شعاع قرار خواهد داد.
جرایم سایبری نه فقط باعث زیان های مالی برای قربانیان می شود، بلکه می تواند تاثیرات و آسیب های دیگری نیز بر آن ها وارد نماید. برای مثال در مواردی همچون کلاهبرداری های هویتی، باعث ایجاد صدمات روحی و عاطفی به افراد می شود و به سلامت روانی آن ها آسیب وارد می نماید. زیرا با استفاده از اطلاعات هویتی شخص و حساب کاربری ایمیل او برای دوستان و اقوامش پیام هایی فرستاده می شود و درخواست پول و ... مطرح می شود.
در آخر مجددا این نکته را اعلام می نماییم که جرایم سایبری یک تهدیدی جدی برای مردم و دولت ها هستند و یکی از راهکارهای مهمی که دولت ها برای مقابله با این تهدید انجام می دهند اقدام برای افزایش آگاهی عمومی از مخاطرات جرایم سایبری است.

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/7203
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی