تاريخ:ششم ارديبهشت 1396 ساعت 09:12
کد : 7152

نکات کلیدی برای شناخت بهتر باج افزارها

نکات کلیدی برای شناخت بهتر باج افزارها
همان طور که در دنیای حقیقی، سارقان و کلاهبرداران به جان و مال افراد حمله می کنند و با باج گیری از افراد اخاذی می کنند، در دنیای مجازی نیز می توانند با دستبرد به اطلاعات افراد و نفوذ به سیستم های آنها، با رمز کردن اطلاعات سیستم افراد، از آن ها باج گیری کنند.

اختصاصی ایران هشدار - همه ما بسته به کاری که انجام می دهیم و موقعیت شغلی و سازمانی که داریم، اطلاعات مهم و با ارزش در سیستم های کامپیوتری خود ذخیره کرده ایم که گاهی این اطلاعات ارزش بسیار زیادی دارند و برای ما مهم هستند.
مهم بودن اطلاعات از چند جهت است: یا اطلاعات شخصی هستند که مربوط به حریم شخصی و خانوادگی ماست و از بین رفتن و افشای آن تبعات زیادی برای ما و خانواده ما دارد. از طرفی دیگر ممکن است اطلاعات خاص سازمانی در اختیار ما باشد که از بین رفتن و افشای آن علاوه بر ضرر بر خود ما، ضرر به سازمان و موقعیت شغلی ما می زند. بنابراین اطلاعاتی که روی سیستم ذخیره می کنیم، مهم ترین اطلاعاتمان می باشد و بسیار با ارزش هستند.

همان طور که در دنیای حقیقی، سارقان و کلاهبرداران به جان و مال افراد حمله می کنند و با باج گیری از افراد اخاذی می کنند، در دنیای مجازی نیز می توانند با دستبرد به اطلاعات افراد و نفوذ به سیستم های آنها، با رمز کردن اطلاعات سیستم افراد، از آن ها باج گیری کنند.
باج افزارها گونه هایی از بد افزار هستند که از طریق هکر به سیستم ها نفوذ می کنند و اطلاعات حساس را که ممکن است برای افراد میلیون ها تومان ارزش داشته باشند را رمز می کنند و افراد را تهدید به افشای آن می کنند و دسترسی به آن را غیر ممکن می کنند و از افراد مطالبه پول های گزاف می کنند تا بتوانند مجددا به آنها دسترسی داشته باشند.

در این مقاله سعی بر این است که 10 مورد از اطلاعاتی که باید کاربران در مورد باج افزارها داشته باشند را ارائه دهیم:

1 . برخی بد افزارها شما را تهدید به افشای اطلاعات شخصی و خانوادگی می کنند و موجب نگرانی افراد می شوند و از این طریق برای مدت ها از آنها باج گیری می کنند و نجات اطلاعات در این مواقع تقریبا غیر ممکن است.

2 . بر طبق آمار منتشر شده، حداقل مبلغ درخواستی که باج گیران درخواست می کنند، 300 دلار می باشد.

3 . flash manager یکی از بزرگترین برنامه های آسیب پذیری بوده که منجر به گسترش باج افزارها شده و از هر 10 مورد آسیب پذیری سطح بالای کشف شده، 8 مورد مربوط به این نرم افزار بوده است.

4 . یکی از بزرگترین عوامل برای گسترش و نفوذ باج افزارها، تکنیک مهندسی اجتماعی است.

5 . هم اکنون باج افزارها به حدی گسترش یافته اند که توسط طراحان آن، خرید و فروش می شوند.

6 . بر خلاف تصور برخی افراد که فکر می کنند باج افزار ها به سیستم های عامل osx و linux حمله نمی کنند، این سیستم های عامل نیز مورد هجوم قرار می گیرند.

7 . از آنجا که هر روز صدها بدافزار جدید تولید می شود، آنتی ویروس های قدیمی قادر به گشف آن ها نیستند بنابراین از آنتی ویروس های به روز استفاده کنید.

8 . اکثر بد افزارها در لینک های سایت های مستحجن و برنامه های ضد اخلاثی پنهان می شوند.

9 . اسپم ها و ضمیمه های داخل آن ها، یکی از شلیع ترین راه های نفوذ بدافزار ها هستند.

10 . آگاه باشید که اکثر هکرهای جدید برای انتخاب قربانیان خود، از اطلاعاتی که خود افراد در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند، استفاده می کنند. بنابراین مراقب اطلاعات خود در این فضا باشید.

بنابراین بهترین راه پیشگیری است:

حتما از فایل های مهم خود پشتیبان تهیه کنید و عکس و فیلم های شخصی خود را روی یک هارد اکسترنال ذخیره کنید و آنتی ویروس و آنتی اسپای خود را به روز کنید.

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/7152
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی