تاريخ:بيست و ششم بهمن 1395 ساعت 14:40
کد : 6615

چه محصولاتی را انتخاب کنیم تا بیشتر بفروشیم؟

چه محصولاتی را انتخاب کنیم تا بیشتر بفروشیم؟

برخی از افراد با این تصور وارد حرفه بازاریابی شبکه ای می شوند که تنها با ساختن سازمان فروش می توانند به سود بالایی دست پیدا کنند و کالای مورد عرضه آن ها اهمیت چندانی ندارد. این تصور نه تنها کاملاً غلط است بلکه به نوعی کلاهبرداری نیز محسوب می شود.

اختصاصی ایران هشدار، یکی از موضوعاتی که موفقیت شرکت های بازاریابی شبکه ای و بازاریابان با آن رابطه نزدیکی دارد، محصولات ارائه شده توسط شرکت ها است.
برخی از افراد با این تصور وارد حرفه بازاریابی شبکه ای می شوند که تنها با ساختن سازمان فروش می توانند به سود بالایی دست پیدا کنند و کالای مورد عرضه آن ها اهمیت چندانی ندارد.
این تصور نه تنها کاملاً غلط است بلکه به نوعی کلاهبرداری نیز محسوب می شود. کلیفتون جالی از اساتید بازنشسته دانشگاه و مشاور باسابقه نتورک مارکتینگ می گوید: اساس کار بازاریابی شبکه ای همواره بر روی عرضه کالاهای پرجاذبه بوده است.
این تصور که تنها با داشتن مهارت می توانید هر کالایی را به مشتریان بفروشید، یک تصور غلط و کلاهبردارانه است. از دیدگاه کارشناسان بازاریابی، بازاریاب واقعی کسی است که درک درستی از ارزش های اخلاقی پیدا کرده باشد و تجارتی را پایه گذاری کند که در آن حقوق مشتری از منفعت خودش مهم تر باشد.
حقوق مشتری در نتورک از اهمیت زیادی برخوردار است. از حقوق مشتریان این است که کالای با کیفیت به آنان عرضه شود و بازاریابان کالایی را که خود حاضر به مصرفش نیستند، عرضه نکنند. در رابطه ای که بین مشتری و بازاریاب برقرار می شود باید اساس رابطه بر مبنای استراتژی برد - برد باشد تا اطمینان مشتری از بین نرود.
اما در بحث کالا فقط حقوق مشتری مطرح نیست بلکه شما هم به عنوان بازاریاب با ارائه این محصول باید بتوانید به اهدافی که دارید، دست پیدا کنید.
فراموش نکنید بخش اصلی درآمد شما از فروش محصول به دست می آید، چه این محصول توسط خود شما فرخته شود و چه توسط زیرمجموعه شما.
پس اگر می خواهید به درآمد برسید می بایست به دقت محصولات شرکت را ارزیابی کنید و تصمیم مناسبی در این زمینه بگیرید. توصیه های زیر راهنمای شما در انتخاب بهترین محصول خواهد بود:
1- خودتان به محصولی که برای عرضه انتخاب می کنید، علاقه داشته باشید و کیفیت محصول مورد تأییدتان باشد؛ یعنی خودتان تمایل برای صرف هزینه و خرید آن محصول به منظور مصرف شخصی تان داشته باشید. اگر مشتریان بدانند که خود شما هم مصرف کننده محصولات هستید در رضایت آنان تأثیر زیادی دارد.
2- محصولات مصرفی را انتخاب کنید. درصورتی می توانید محصولی را به صورت مکرر بفروشید که آن محصول از ملزومات ضروری زندگی افراد باشد و در ماه بیش از یکبار مورد استفاده قرار بگیرد. به دنبال محصولاتی باشید که توسط همه مورد استفاده قرار می گیرد. مادامی که مشتریان محصولات شما را می خرند، پورسانت تان را دریافت خواهید کرد. قانون مصرف در نتورک مارکتینگ می گوید سرمایه و وقت تان را صرف شرکت و محصولاتی کنید که مشتریان همیشه آن را مصرف می کنند.
3- خریداران را از ویژگی های محصول تان آگاه کنید. برای اینکه بتوانید فروش بیشتری داشته باشید، مشتریان را از مزایای محصولی که عرضه می کنید مطلع سازید. بسیاری از مشتریان مزایای برخی از محصولات را نمی دانند. هیچگاه سعی نکنید از مزایای متقاعد کردن در فروش تان استفاده کنید؛ زیرا این کار انرژی زیادی را از شما می گیرد. کالایی را انتخاب کنید که مزیت های خوبی دراد و نیازی به متقاعد کردن دیگران برای خریدش ندارید.
4- بازار محصولی را که می خواهید انتخاب کنید، محک بزنید؛ یعنی این که میزان فروش این محصول در بازار چقدر بوده است، در چه مکان هایی و در بین چه جمعیتی بیشترین فروش را داشته است؟ مطلع شدن از شرایط بازار یک محصول عاملی مهم در موفقیت و شکست شما است.
5- مطمئن شوید محصول از کیفیت مناسب برخوردار است و می تواند به وعده هایی که در مورد آن داده اید، عمل کند. ادعا کردن کار آسانی است اما باید عاقلانه باشد. قبل از اینکه ادعاهای مطرح شده در مورد یک کالا را برای مشتریانتان بازگو کنید در مورد واقعی بودن آن تحقیق کنید. دروغ پردازی در مورد کالا و کیفیت آن نه تنها به اعتبار شما بلکه به اعتبار شرکت تان نیز لطمه وارد خواهد کرد. ارائه کالای باکیفیت با ادعای دروغ مشکلات اساسی را بر سر راه شما ایجاد خواهد نمود.
تمامی توصیه های مطرح شده از مؤلفه های مهم برای دست یابی به موفقیت است. محصولاتی که شرکت ها ارائه می کنند تعیین کننده میزان درآمد زایی و موفقیت آن ها است. اگر در رابطه با کیفیت، کارایی، قیمت کالای مورد نظرتان نقاط تاریکی وجود دارد و ارزیابی شما منفی است، بهتر است از انتخاب آن صرف نظر کنید و گزینه های دیگر را مورد بررسی قرار دهید.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6615
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
ایمان
 
تاريخ: بيست و ششم بهمن 1395 ساعت 17:09
 
توضيحات: سلام با توجه با تعارف این مقاله ، پس با فرهنگ کشور ما : شرکت های فعال باید روی محصولات مصرفی و غیر یونیک تمرکز بگذارند !! درسته ؟؟؟
qqqq

هیوا
 
تاريخ: بيست و هشتم بهمن 1395 ساعت 21:07
 
توضيحات: بسیییار جالب هدفمند بود
qqqq

امیر09392133808
 
تاريخ: اول اسفند 1395 ساعت 16:02
 
توضيحات: از اون جایی ک موج سوم نتورک ایران(روشن فکردرمورد انتخاب شرکت ) شروع به حرکت کردن کرد و شرکتی بنیان گذار اون بود و مصوبه دولت مبنی بر محصولات موجود در بازار سنتی وجود داشته باشد با همان کیفیت وقیمت کمتر برای مصرف کننده این مشکل به زودی حل می شود.تغییرات بزرگی در راه نتورک ایران است
qqqq


سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی