تاريخ:بيست و پنجم بهمن 1395 ساعت 10:33
کد : 6598

دست‌کاری یک‌ونیم میلیو صفحه وب توسط هکرهای خراب‌کار

دست‌کاری یک‌ونیم میلیو صفحه وب توسط هکرهای خراب‌کار
هکرها بیش از ۱.۵ میلیون صفحه وب متعلق به ۳۹ هزار وب‌سایت را در دو روز گذشته دستکاری کرده و محتوای نمایش داده شده آنها را تغییر داده‌اند.

به گزارش ایران هشدار -  شرکت امنیتی سکیوری موفق به شناسایی حملات هکری به یک و نیم میلیون وب‌سایت در ماه ژانویه شد.

هکرها بیش از ۱.۵ میلیون صفحه وب متعلق به ۳۹ هزار وب‌سایت را در دو روز گذشته دستکاری کرده و محتوای نمایش داده شده آنها را تغییر داده‌اند.

 هکرها با شناسایی آسیب‌پذیری خطرناکی در سیستم مدیریت محتوای مشهور وردپرس توانسته‌اند محتوای میلیون‌ها صفحه‌وب را دستکاری کرده و تغییر دهند.

اولین بار شرکت امنیتی سکوری موفق به شناسایی این حملات در ماه ژانویه شد. وردپرس با عرضه یک نسخه به‌روزشده از برنامه مدیریت محتوای خود مشکل مذکور را برطرف کرده است. اما همه وصله یاد شده را نصب نکرده‌اند و این امر به هکرها کمک می‌کند تا به سواستفاده‌های خود ادامه دهند.

گفته می‌شود این فعالیت هکری توسط چهار گروه متفاوت صورت گرفته است. گروه اول ۶۶ هزار صفحه وب را دستکاری کرده و تعدادی عکس ومطلب را به عناوین صفحات یاد شده افزوده‌اند و سپس از مالکان سایت‌های یادشده باج‌گیری کرده‌اند.

این حمله در مورد وب‌سایت‌هایی موفق بوده که پلاگین‌هایی مانند Insert PHP و Exec-PHP را مورد استفاده قرار داده‌اند. هکرها از ضعف پلاگین‌های یادشده سوءاستفاده کرده و کدهای مخرب خود را به سایت‌های هدف اضافه کرده‌اند. جالب اینکه در دو روز گذشته حدود ۸۰۰ هزار حمله به همین شیوه به وردپرس صورت گرفته است. 

منبع: فارس

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6598
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی