تاريخ:بيست و چهارم بهمن 1395 ساعت 11:57
کد : 6594

همکاری موتورهای جستجوگر برای مسدود کردن محتوای مستهجن

همکاری موتورهای جستجوگر برای مسدود کردن محتوای مستهجن
کشور های توسعه یافته به این نتیجه رسیدند که برای مقابله با بحران به موتورهای جستجو نیازمندند. آنها به دنبال موقعیتی هستند که درآن افراد نتوانند از طریق جستجو در موتورهای جستجو گر، تصاویر نا مناسب و سوء استفاده از کودکان را جستجو کنند.

اختصاصی ایران هشدار - گسترش اینترنت در جای جای جهان زمینه ای را به وجود آورده که طیف وسیعی از اطلاعات بدون هیچ گونه محدودیتی و فراتر از مرزهای جغرافیایی در سراسر جهان منتشر می شود و به نحو چشمگیری به یک رسانه ارتباطی و اطلاعاتی تبدیل گردد ضمن اینکه مخاطبان و کاربران اینترنت هم به همان اندازه افزایش مداومی داشته اند بدون اینکه آموزش دیده باشند یا آگاهی در مورد این فضا داشته باشند.

ویژگی های اینترنت و سهولت انتشار و دسترسی به مطالب اعم از متن، صوت،تصویر و فیلم به اندازه ای است که در برخی موارد اطلاعات حاوی مطالب مخرب و زیانبار در وب در کمتر از یک دقیقه منتشر و زمینه های سوء استفاده و فساد مختلف را فراهم می آورد.پس از گذشت چند دهه، دولتمردان و سیاستگذاران در همه جای دنیا به این نتیجه رسیدند که محتوای نا مناسب در اینترنت تبدیل به یک چالش بسیار بزرگ و مخرب شده که می بایست هر چه سریع تر چاره ای برای آن اندیشید. به همین دلیل دولت های غربی پس از بررسی ریشه ای این موضوع، از موتورهای جستجو گر که در واقع درب ورودی به محتوای موجود در اینترنت هستند، خواستند تا با آنها همکاری کنند تا بتوانند فیلترینگ را در اینترنت قرار دهند تا کودکان و حتی بزرگسالان به محتوای نا مناسب که روئیت آن برای آنها مضر است، به آن دسترسی نداشته باشند.

کشور های توسعه یافته به این نتیجه رسیدند که برای مقابله با بحران به موتورهای جستجو نیازمندند. آنها به دنبال موقعیتی هستند که درآن افراد نتوانند از طریق جستجو در موتورهای جستجو گر، تصاویر نا مناسب و سوء استفاده از کودکان را جستجو کنند و در صورتی که شخص چنین مطالبی را جستجو کرد، نه تنها مسدود می شوندبلکه علائم و هشدارهایی وجود دارد که به آنها نشان می دهد کار آنها غیر قانونی است و همه این فعالیت ها را مسئولین موتورهای جستجو گر می بایست انجام دهند. این صفحات می بایست به افرادی که آنها را مشاهده می کنند اطلاع دهد که در صورت ادامه، با عواقبی چون از دست دادن شغل، از دست دادن خانواده، و یا حتی عدم ارتباط با کودکانشان مواجه خواهند شد و در نهایت به افراد کمک می کند تا رفتارشان را تغییر داده و به خود باوری برسند.

دولت های کشور های توسعه یافته به خصوص دولت انگلستان شرکت های گوگل، بینگ، یاهو و ... را موظف کرده اند که در این زمینه اقداماتی انجام دهند و CEOP موظف شده است تا فهرستی از اصطلاحات مخرب و نامناسب را فراهم کند و آنها را در اختیار موتورهای جستجو گ بگذارند تا آن را فیلتر کنند و دولت انگلستان این راهکار را تنها راهکار برای از بین بردن این محتویات منزجر کننده از اینترنت می داند.

لازم به ذکر است طی نظر سنجی صورت گرفته و آمارهایی که در دست است، عنوان شده که بیش از یک سوم کودکان، نوشته ها یا ایمیل های صریح جنسی دریافت می کنند و بر اساس یک پیمایش، یک چهارم کودکان اذعان داشته اند که مطالب پورنوگرافی باعث آشفتگی آنها شده است. حتی این اتفاق برای بزرگسالانی که این موارد نا مناسب را مشاهده می کنند افتاده است و موجبات آشفتگی آنها را فراهم کرده است که تاثیرات آن در هر سنی ویرانگر است.

لازم است دقت کنیم که تحت تاثیر این موضوع، و درباره ارتباط جنسی، ایده ها و رفتار های انحرافی کسب می کنند و به نحوی تحت فشار قرار می گیرند که ما تا کنون تجربه نکرده ایم و این موضوع بسیار نگران کننده است.
هم زمان با انجام اقداماتی که در حال صورت گرفتن در نحوه دسترسی به محتوا در اینترنت است، لازم است والدین نیز عزم جدی و قاطعی در نحوه مدیریت خود بر کودکان اعمال کنند و با افزایش آگاهی خود و با کنترلانواع رسانه هایی که ممکن است از طریق آن محتوای مستهجن وارد ذهن و فکر کودک شود را کنترل کنند.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6594
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی