تاريخ:هجدهم بهمن 1395 ساعت 13:55
کد : 6554

اقدامات CEOP انگلستان برای حمایت از کودکان در فضای مجازی

اقدامات CEOP انگلستان برای حمایت از کودکان در فضای مجازی
در انگلستان پلیس و CEOP (مرکز حمایت از کودکان در فضای مجازی) در برخورد با بارگذاری مطالب و محتوای مستهجن و نامناسب برای کودکان به صورت جدی و قاطعانه عمل می کند 
اختصاصی ایران هشدار - درگذشته این چنین بود که جامعه با اعمال محدودیت های سنی در زمینه استفاده از انواع محتوای نامناسب برای کودکان، از آنها محافظت میکرد. اعمال محدودیت سنی برای خرید مجلات پرفروش، اعمال ساعت خاص برای پخش برنامه های تلوزیونی و یا رتبه بندی سنی برای فیلم ها از جمله این اقدامات بود. اما ظهور پورنوگرافی در اینترنت و در زندگی کودکان ، تمام آنها را با تغییر مواجه کرد.اعمال محدودیت های سنی، دشوار تر شده است. والدین از آنچه برای فرزندشان اتفاق می افتد سخت تر مطلع می شوند. و اینگونه است که جامعه با چالش های خطرناکی از سمت کودکان مواجه می شود. به عنوان یکی از این خطرات می توان به خطر رسیدن به بلوغ زودرس اشاره کرد.

با توجه به اهمیت نظارت بر کودکان در فضای مجازی که این روزها جزء یکی از مهم ترین موضوعات چالش بر انگیز جوامع است، در انگلستان پلیس و CEOP (مرکز حمایت از کودکان در فضای مجازی) در برخورد با بارگذاری مطالب و محتوای مستهجن و نامناسب برای کودکان به صورت جدی و قاطعانه عمل می کند و طی مدت فعالیتش توانسته مطالب حاوی سوء استفاده از کودکان در انگلستان را از 18 درصد مجموع جهانی به 1 درصد کاهش دهد.

با پیوستن CEOP به آژانس جرایم ملی، توانایی آنها برای تحقیق در مورد پرداخت های پشت پرده بیشتر شده، اینترنت مخفی را شفاف خواهند ساخت و پیگردهای قانونی و اتهامات، متوجه افرادی که از آن استفاده می کنند خواهد شد.

دولت انگلستان موظف است تا به CEOP و پلیس در راستای تغییر ماهیت اینترنت کمک کند. از سال آینده تمام پایگاه های داده کنونی و جداگانه نیروهای پلیس را ادغام خواهند کرد تا یک پایگاه داده امن از تصاویر غیرمجاز کودکان ایجاد کنند. این کار در نقاط گوناگون کشور به پلیس کمک می¬کند که با اثر گذاری بیشتر، محیط اینترنت را بر روی کودک آزاران مسدود کنند. این پایگاه داده به افراد فعال در زمینه فضای مجازی این امکان را می دهد که با استفاده از اطلاعات آن، تصاویری را که با آن مواجه می شوند را بلاک کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.

در بریتانیا، شرکت های گوگل، مایکروسافت و یاهو به یک کمپین بزرگ پیوسته اند تا مردم را از جستجو برای تصاویر سوء استفاده از کودکان بازدارند. این کمپین یک مانع محکم و جدی برای افرادی است که به دنبال این نوع تصاویر هستند. اکنون این تصاویر در هر جایی که گزارش شوند، به سرعت به یک فهرست افزوده شده و موتورهای جستجو و ارائه کنندگان اینترنت آنها را بلاک می کنند بنابراین مردم به آن سایت ها دسترسی نخواهند داشت. همچنین این موتورهای جستجو تصاویر غیرفانونی، گذرگاه¬ها و آدرس هایی که از نتایج جستجو به تصاویر این چنینی ختم می شوند را نیز بلاک خواهند کرد.

تمام محتوی و مفاهیم مرتبط با کودکان و سوء استفاده از آنها توسط CEOPشناسایی و به بنیاد نظارت بر اینترنت گزارش می شود. شناسایی این تصاویر بر عهده یک نهاد خاص به نام "بنیاد نظارت بر اینترنت " قرار دارد. این مرکز، یک سازمان پیشتاز جهانی است، اما بیشتر اتکای آن به گزارش های مردمی از مطالبی است که بصورت آنلاین مشاهده می کنند.
همانطور که مشاهده می کنید، کلملا واضح است که این مساله حتی در کشورهای غربی که انواع بی بند و باری در آن رواج دارد تا چه اندازه با اهمیت است و تا چه اندازه برای آن برنامه ریزی می کنند تا با اقدامات مهم و فوری جامعه و خصوصا کودکان را که معصوم ترین و آسیب پذیر ترین افراد جامعه هستند، را از انحراف فکری حفظ کنند. 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6554
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی