تاريخ:سيزدهم بهمن 1395 ساعت 10:31
کد : 6515

7 نکته بسیار مهم برای خرید ایمن از طریق تلفن همراه

7 نکته بسیار مهم برای خرید ایمن از طریق تلفن همراه
 همه ما بصورت آنلاین خرید می‌کنیم و تا حد امکان در این کار به دنبال راحتی هستیم. در این بین حفظ ایمن اطلاعات نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. اما چگونه؟
اختصاصی ایران هشدار-
همه ما بصورت آنلاین خرید می‌کنیم و تا حد امکان در این کار به دنبال راحتی هستیم. در این بین حفظ ایمن اطلاعات نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. اما چگونه؟
پرداخت انواع قبوض، اقساط وام از طریق تلفن هوشمند راهی مناسب برای صرفه جویی در زمان و انرژی است. این روند کاملا ساده و کارآمد است. بجز این نوع از پرداخت ها، شما می‌توانید از طریق خدمات پرداخت آنلاین در منزل یا محل کار خود به خیریه ها نیز کمک کنید. در عین حال نگرانی زیادی در مورد سرقت سایبری وجود دارد که شامل سرقت هویت و کلاهبرداری های مالی می‌شود. برای پیشگیری و مبارزه با جرایم سایبری و حفظ ایمن پرداخت های آنلاین باید اقدامات کاربردی صورت پذیرد.
اما برای مقابله با این پدیده که میلیاردها دلار برای اشخاص و شرکت ها هزینه داشته است چه می‌توان کرد؟ به این پیشنهادات توجه کنید.

1. HTTPS را در سایت چک کنید.
اولین نشانه امنیتی که پس از ورود به یک سایت باید به آن توجه کنید HTTPS است. این ارتباط ایمن، به شما اطمینان می‌دهد که هر تراکنشی که بین شما و سایت صورت بپذیرد منحصرا بین شما و سیستم باقی خواهد ماند.
توجه داشته باشید که HTTPS، بدون S یک هشدار محسوب می‌شود. وارد این سابت نشوید چراکه مطمئنا برای تراکنش های حیاتی و مهم ایمن نیست.

2. همیشه گجت های خود را بروزرسانی کنید.
نظرتان در مورد به روزرسانی منظم مرورگرها چیست؟ درواقع این یک روش موثر برای مقابله با روزنه های امنیتی در نسخه های پیشین است. برای استفاده از ویژگی های امنیتی جدید که امنیت کافی در برابر بدافزار ها و دیگر نرم افزارها را برای شما تضمین می‌کند، همیشه نرم افزار مرورگر خود را بروزرسانی کنید.
یکی از متخصصین امنیت سایبری معتقد است: برای اطمینان از امنیت خود باید دستگاهتان را به آخرین نسخه سیستم عامل آن بروزرسانی کنید، و در صورتی که این امکان وجود ندارد ( با توجه به اینکه دستگاه های قدیمی تر بدلیل وضعیت سخت افزاری امکان بروزرسانی سیستم عامل را ندارند) دستگاه موبایل خود را تغییر دهید.
روند بروزرسانی نسبتا ساده و نتایج آن کاملا شگفت انگیز است.

3. از wifi عمومی استفاده نکنید.
اگر در محیط بیرونی قصد خرید آنلاین را دارید، بر وسوسه خود مبنی بر استفاده از wifi عمومی غلبه کنید. در غیر این صورت خود را در معرض سرقت اینترنتی قرار داده اید. بجای این کار می‌توانید از شبکه 3G/4G سیم کارت خود استفاده کنید.
4. بدنبال علائم امنیتی مهم باشید.
یکی از علائم امنیتی که باید آن را در نظر بگیرید وجود یک قفل کوچک در مرورگر است اگر قصد خرید اینترنتی را دارید و آن قفل را نمی¬بینید، از یک فروشگاه دیگر استفاده کنید. آن قفل یک نشانه مبنی بر ایمنی داده ها و اطلاعات است. در صورت فقدان آن علامت، تمام اطلاعات خصوصی که جابجا می‌کنید در معرض خطر است.
برای خرید عجله نکنید. به دنبال این آیکون به ظاهر بی اهمیت و دیگر علائم امنیتی بگردید. این موضوع می‌تواند تفاوت بین امنیت و از دست رفتن پول شما را ایجاد کند.

5. اطلاعات ورود خود را افشا نکنید.
افشای ناخواسته جزئیات اطلاعات ورود بطور خودکار شما را در معرض سرقت سایبری قرار می‌دهد. مجرمین اینترنتی در جریمه کردن افرادی که دچار چنین اشتباهاتی می‌شوند از مهارت خاصی برخوردارند. قبل از اینکه حتی شما به مرجعی اطلاع داده باشید، پول شما از دست رفته است.

6. اطلاعات حساس را در موبایل خود ذخیره سازی نکنید.

برخی از کاربران تلفن های های همراه اطلاعات مهم و حساس کارت خود را روی دستگاه های خود ذخیره می‌کنند. منطق این کار نیز دسترسی آسان به این اطلاعات هنگام نیاز است.این کار خوبی است و خرید آنلاین را راحت تر خوهد ساخت.
اگر شما به راحتی از این طریق به اطلاعات کارت اعتباری خود دسترسی دارید، آیا تا کنون فکر کرده اید که در صورت سرقت دستگاه، دسترسی به این اطلاعات به همان آسانی خواهد بود. اگر شما نیز چنین عادتی دارید، آن را ترک کنید و اگر به دنبال اشاعه آن هستید این کار را انجام ندهید. این راحت ترین روش برای قرار دادن خود در معرض سرقت است. اگرنرم افزاری که از آن برای پرداخت استفاده می‌کنید قابلیت " ذخیره سازی و هدایت" را دارد، آن را غیر فعال کنید.

7. از یک کلمه عبور یا الگوی پیچیده استفاده کنید.
یک پیشنهاد بسیارکاربردی برای محافظت از شما در برابر سرقت سایبری درصورتی که دستگاه شما به طور اتفاقی به دست اشخاص دیگری بیفتد. شما می‌توانید از تولید کننده کلمه عبور تصادفییک کلمه عبور یا الگوی دشوار دریافت و از آن استفاده کنید. بدین ترتیب شانس دسترسی دیگران به سوابق تراکنش ها و آسیب رساندن به اطلاعات شما تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.
شما می‌توانید دستگاه خود را به نحوی تنظیم کنید که در صورت عدم استفاده طی یک بازه زمانی مشخص، به صورت خودکار قفل گردد.
این پیشنهادات ساده و موثر هستند. اگر این اقدامات احتیاطی را اشاعه دهید و از آن استفاده کنید، می‌توانید خود را در برابر افرادی که قصد آسیب رساندن به شما را دارند ایمن سازید.

خرید خوبی داشته باشید.

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6515
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی