تاريخ:دهم بهمن 1395 ساعت 07:44
کد : 6474

شناخت سبک های مختلف بازی های رایانه ای(1)

شناخت سبک های مختلف بازی های رایانه ای(1)
در عصر مدرن که مهم ترین سرگرمی کودکان، استفاده از ابزارهای جدید و کامپیوتری است، والدین باید اطلاعات خود در این حوزه را افزایش دهند و همواره یک گام جلوتر از فرزندان خود باشند تا بتوانند راهنمای مناسبی برای آنها باشند.
اختصاصی ایران هشدار - همزمان با رشد فناوری اطلاعات و استفاده آن در زندگی روزمره، دغدغه های بشر نیز به طور روز افزون در این حوزه افزایش یافته است. یکی از مهم ترین دغدغه های افراد همواره نگرانی در مورد فرزندان و نوع ارتباط و رفتارهای آنها است. در عصر مدرن که مهم ترین سرگرمی کودکان، استفاده از ابزارهای جدید و کامپیوتری است، والدین باید اطلاعات خود در این حوزه را افزایش دهند و همواره یک گام جلوتر از فرزندان خود باشند تا بتوانند راهنمای مناسبی برای آنها باشند.
در این مقاله سعی بر این است تا با آشنا کردن والدین با انواع بازی های رایانه ای که مهم ترین سرگرمی این روزهای کودکان و نوجوانان است، بتوانیم راهنمای خوبی برای آنها باشیم تا با انتخاب بازی مناسب، از خطرات احتمالی بازی های نامناسب پیشگیری کنیم.

شناخت سبک های بازی های رایانه ای

1 . بازی های استراتژیک

2 . بازی های جنگی

3 . بازی های هیجانی سکویی

4 . بازی های ماجراجویی

5 . بازی های ورزشی

6 . بازی های شبیه سازی

7 . بازی های علمی

8 . بازی های فکری

بازی های استراتژیک عموما چند مشخصه دارند. بازی هایی هستند که هدف شرکت سازنده بازی را دنبال می کنند. یعنی یک استراتژی خاصی جهت رسیدن به اهداف خاصی، برنامه ریزی شده است. از جمله اهداف این بازی ها، تلف کردن زمان کودکان و نوجوانان است. دومین هدف، وارد کردن استرس و اضطراب به کودک است که همه این اهداف در نهایت منجر به کاهش اعتماد به نفس در کودک است چرا که فرزند یک رقابت ناسالمی در این بازی با دوستان خود دارد و اگر در آن موفق نباشد، هم وقت را از دست داده هم اعتماد به نفس را از دست می دهد.

بازی های جنگی بازی هایی هستند که خشونت را ترویج می دهند. در این بازی ها ایجاد پردازش ناسازگار مغزی ایجاد می شود چون کودک را در محیط جنگ واقعی قرار می دهد، موارد نامناسبی چون خونریزی، مرگ و ... را می بیند که موجب استرس و نا آرامی کودک می شود و همچنین موجب هدر رفتن زمان کودک و باز هم کاهش اعتماد به نفس کودک می شود.

بازی های پرشی: بازی هایی مثل subway جزء این دسته بازی ها هستند. در این بازی ها به دلیل افت و خیز و افزایش و کاهش سرعت، تاثیرات نامناسبی بر روی کودک می گذارد و پردازش مغزی منفی برای کودک ایجاد می کند و این بازی ها باز هم موجب استرس کودکان نی شود و مغز کودک را خسته و نا آرام می کند.

بازی های ماجراجویی: این بازی ها هم همان عوارض بازی های جنگی را دنبال می کنند.


ادامه دارد...

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6474
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی