تاريخ:ششم بهمن 1395 ساعت 13:32
کد : 6449

رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین

رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین
جرایم رایانه ای در سال 2015 با درآمد تقریبی 445 میلیارد دلار، به یک تجارت غیرقانونی برجسته تبدیل شده است. در گذشته مجرمین اینترنتی شرکت های بزرگ بیمه ای، مالیاتی و مالی را مورد هدف قرار می دادند اما در حال حاضر قربانیان این حملات از طیف گسترده ای از اشخاص تشکیل شده است.
اختصاصی ایران هشدار-
میزان حملات سایبری به شرکت ها و سازمان ها رشد چشمگیری داشته است. مجرمین اینترنتی با به کارگیری روش های جدید، کسب و کارها و سازمان های مختلف را مورد حمله قرار می دهند. مجرمان در اغلب حملات خود از باج افزارها استفاده می کنند.
در یکی از موارد جدیدی که رخ داده است، سرورهای یک شرکت آمریکایی در پایان یک روز کاری به تدریج رو به کندی و خاموشی می رود. صبح روز بعد مسئولین شرکت متوجه حمله به سیستم آی تی می شوند و پس از اعلام موضوع به شرکت بیمه حوادث سایبری، کارگروهی تشکیل می دهند. کارشناسان پس از شناسایی یک باج افزار اعلام کردند که هکرها با بدست آوردن کلمه عبور ضعیف کامپیوتر ادمین، ضمن بدست آوردن دسترسی های مختلف تمام ساعت شب را به اینترنت متصل بوده اند. کارشناسان همچنین اعلام کردند که هفته ها قبل از انجام این حمله، هکرها از سرورهای شرکت برای تجارت بیت کوین استفاده می کرده اند. در ادامه مجرمین اینترنتی شرکت را به حذف تمام اطلاعات و نرم افزارها تهدید کردند و در مقابل آن درخواست یک میلیون دلار در قالب بیت کوین را داشته اند. در نهایت شرکت آمریکایی که نسخه پشتیبان جداگانه ای از اطلاعات خود تهیه کرده بود تنها اطلاعات یک هفته از کسب و کار خود را از دست داد.
جرایم رایانه ای در سال 2015 با درآمد تقریبی 445 میلیارد دلار، به یک تجارت غیرقانونی برجسته تبدیل شده است. در گذشته مجرمین اینترنتی شرکت های بزرگ بیمه ای، مالیاتی و مالی را مورد هدف قرار می دادند و اطلاعات هویتی و اعتباری را به سرقت می بردند اما در حال حاضر قربانیان این حملات از طیف گسترده ای از اشخاص تشکیل شده است.
خسارت هایی که از این طریق متوجه کسب و کارها می شود مبلغ چشم گیری است که نصیب مداخله کنندگان می شود. وجوهی که از قربانیان کارت اعتباری و دیگر کلاهبرداری های سایبری دریافت می شود می توانست صرف محافظت از آن اطلاعات گردد. این وضعیت باعث شده که مجرمین اینترنتی به باج افزارها و دیگرکلاهبرداری های هدفمند روی بیاورند و از کسب و کارهای مبتنی بر اطلاعات، مبالغ سنگینی را غالبا از طریق بیت کوین اخاذی کنند. به همین دلیل شرکت های تولیدی متوسط و کوچک به طور روز افزون مورد هدف مجرمین اینترنتی قرار می گیرند.
ده گام برای محافظت از کسب وکارها و سازمان ها در برابر مجرمان اینترنتی عبارتند از :

1. سازمان ها با استفاده و به کار گیری کارشناس امنیت سایبری خود را در برابر مجرمان ایمن سازند.
2. ارائه آموزش های امنیتی برای تمام کارمندان شامل فیشینگ، کلاهبرداری های اعتباری، و حواله های بانکی و سایر مواردی که نیاز است .
3. تهیه و اجرای یک طرح امنیت سایبری ریسک محور که خلاء های مهم امنیتی را مورد پوشش قرار دهد.
4. شناسایی متخصصین شامل متخصصین حقوقی بیرونی که در هنگام بحران به شرکت کمک کنند.
5. با انجام تست های نفوذپذیری سایت، سرور و شبکه های سازمان برای شناسایی نقاط آسیب پذیر احتمالی سازمان خود را در برابر حملات احتمالی ایمن سازند.
6. شناخت قوانین و مقرراتی که در مورد داده های در اختیار شرکت، اعمال می شود.
7. توجیه بودن بخش روابط عمومی سازمان برای مواقعی که افشای اطلاعات رخ می دهد و بدانند چه اطلاعات و داده هایی را باید در اختیار مراجع ذی صلاح قرار دهند.
8. انجام بیمه سایبری متناسب با نیاز شرکت و استطاعت مالی و بررسی دقیق مفاد قرارداد.
9. بررسی تعهدات قراردادی شرکت برای محافظت از داده های دیگران و اطمینان از پذیرش مسئولیت خسارت های احتمالی تا مشکلی پیش نیاید.
10. بازنگری قراردادهای شرکت با فروشندگان برای اطمینان از این که آن ها از اطلاعات شرکت محافظت می کنند.

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6449
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی