تاريخ:ششم بهمن 1395 ساعت 09:26
کد : 6444

بزرگترین آسیب پذیری تلفن های همراه، اثر انگشت افراد است

بزرگترین آسیب پذیری تلفن های همراه، اثر انگشت افراد است
سازندگان این گوشی ها با قصد افزایش امنیت، این قابلیت را به گوشی های هوشمند اضافه کرده اند تا تنها صاحب آن بتواند رمز آن را باز کند اما غافل از اینکه هکر ها به سادگی و ظرف مدت کوتاهی توانستند از این قابلیت امنیتی نیز گذر کنند و به راحتی اثر انگشت افراد را به سرقت ببرند.
اختصاصی ایران هشدار - گوشی های هوشمند، نسل به نسل پیشرفت می کنند و هر روز شاهد نوع جدیدی از آن با تکنولوژی جدید هستیم. اما هیچ یک از این تکنولوژی ها نمی توانند امنیت صد درصد را برای این جزء لاینفک زندگی بشر که حاوی مهم ترین و حیاتی ترین اطلاعات اوست، را تامین کنند.

تکنولوژی نسبتا جدیدی که بر روی گوشی های هوشمند تعبیه شده است، شناسایی دارنده گوشی توسط اثر انگشت او است. سازندگان این گوشی ها با قصد افزایش امنیت، این قابلیت را به گوشی های هوشمند اضافه کرده اند تا تنها صاحب آن بتواند رمز آن را باز کند اما غافل از اینکه هکر ها به سادگی و ظرف مدت کوتاهی توانستند از این قابلیت امنیتی نیز گذر کنند و به راحتی اثر انگشت افراد را به سرقت ببرند. محققان FireEye در تحقیقات خود، توانستند راه حمله به گوشی های اندروید و استخراج اثر انگشت کاربران را کشف کنند. این حمله، حمله جاسوسی حسگر انگشت نام دارد.

روند حمله اینگونه است که طبق معمول، هکر توسط راه های مختلف گوشی شخص قربانی را آلوده به انواع بدافزارهایی می کند که قابلیت سرقت اثر انگشت شخص را دارد و از آنجا که سازندگان برخی از گوشی های هوشمند، این حسگر را به طور کامل قفل نکرده اند، و امنیت آن را به خوبی در نظر نگرفته اند، این آسیب پذیری موجب نفوذ هکر ها و سرقت اثر انگشت فرد قربانی شده است.

سرقت اثر انگشت فرد بسیار خطرناک است زیرا اگر فردی مهاجم به رمز عبور شما دسترسی پیدا کند، به سرعت می توانید آن را تغییر دهید اما از آنجا که اثر هر شخصی منحصر به فرد است و قابل تغییر نیست، افشای آن و استفاده آن توسط هکر ها می تواند ضربات زیادی به امنیت اطلاعات شخص وارد کند. بنابراین توصیه می کنیم برای حفاظت از اطلاعات خود، راهکارهای زیر را دنبال کنید.

1 . هرگز از سایت ها و منابع نا معتبر، اپلیکیشنی دانلود نکنید.

2 . هیچ گاه برای رمز های عبورخود برای خدمات بانکی و مالی، از اثر انگشت استفاده نکنید.

3 . اگر قصد استفاده از اثر انگشت برای رمز عبور خود دارید، از اثر انگشت کوچک خود استفاده کنید چرا که جعل اثر انگشت شصت و اشاره که عموما کاربران از آن استفاده می کنند، بسیار راحت تر است.

4 . حتما از برنامه امنیتی مناسب نظیر Kaspersky internet security که برای محافظت از اندروید ساخته شده است، استفاده کنید تا به هنگام سرقت گوشی یا در خطر قرار گرفتن، بتوانید گوشی را ردیابی و اطلاعات آن را از راه دور پاک کنید.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6444
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی