تاريخ:بيست و نهم دی 1395 ساعت 21:57
کد : 6387

چگونه به کامپیوتر زامبی (botnet) تبدیل نشویم؟

چگونه به کامپیوتر زامبی (botnet) تبدیل نشویم؟
Cracker ها یا همان خرابکاران سایبری قادرند تا با استفاده از برنامه های کوچکی که از نقاط ضعف سیستم عامل کامپیوتر بهره برداری می کنند، کامپیوتر های اشخاص را تحت فرمان خود درآورند و آن را تبدیل به یک بات نت یا زامبی کنند.
ایران هشدار - Cracker ها یا همان خرابکاران سایبری قادرند تا با استفاده از برنامه های کوچکی که از نقاط ضعف سیستم عامل کامپیوتر بهره برداری می کنند، کامپیوتر های اشخاص را تحت فرمان خود درآورند و آن را تبدیل به یک بات نت یا زامبی کنند. در واقع هکر به شکل کاملا مخفیانه به کامپیوتر قربانی نفوذ می کند و از آن برای انجام کارهای مجرمانه خود استفاده می کند بدون اینکه شخص قربانی حتی متوجه شود که گرفتار چنین دردسری شده است و قربانی پس از مدت طولانی ممکن است متوجه شود که کامپیوتراو کند شده یا اینکه به یکباره متوجه می شود که از طرف سرویس دهنده اینترنت خود به دلیل انجام کارهای مخرب، اینترنتش قطع شده یا اینکه از جانب پلیس سایبری مورد بازجویی قرار می گیرد که چرا دست به انجام کارهای مجرمانه سایبری زده است حال آنکه قربانی از همه جا بی خبر است که در دردسر بزرگی افتاده است.

برای تبدیل شدن به بات نت کراکر باید برنامه خود را روی کامپیوتر قربانی نصب کند. برای این کار از ترفند های مختلفی از مهندسی اجتماعی گرفته تا ارسال برنامه اجرایی مخرب از طریق ضمیمه ایمیل یا قرار دادن برنامه مخرب در برنامه های قابل دانلود در سایت ها و ... استفاده می کند تا به هر ترفندی بتواند این برنامه را روی کامپیوتر قربانی نصب کند و کامپیوتر قربانی را برای سوء استفاده خود تبدیل به زامبی کند.

در واقع کامپیوتر آلوده نقش یک پروکسی را ایف می کند و هکر رد پای خود را تا حدی مخفی می کند. بات نت های زامبی اغلب برای گسترش هرزنامه های الکترونیکی و حملات DOS استفاده می شوند. از آنجا که هر یک از این کامپیوتر هایی که توسط هکر تبدیل به استفاده می شوند. از آنجا که هر یک از این کامپیوتر هایی که توسط هکر تبدیل به BOT NET شده اند، قابلیت این را دارند که کامپیوتر های دیگر را نیز آلوده کنند، این آلودگی به سرعت بین کامپیوتر های متصل به کامپیوتر قربانی منتقل می شود و هکر می تواند در مدت زمان کوتاهی تعداد بسیار زیادی از کامپیوتر ها را تحت کنترل خود درآورد.
جالب است که بدانید بات نت ها می توانند برای جستجوی دستگاه های آسیب پذیر و آلوده توسط دیگر تروجان ها، ویروس ها و ... که باعث می شود تا آن ها را به بات نت ها متصل کند، استفاده می شوند.
کامپیوترهایی که سطح امنیتی پایین تری دارند، بیشتر در معرض این حملات قرار می گیرند همچنین کاربران بی دقت و بی احتیاط که بدون در نظر گرفتن خطرات امنیتی، اقدام به دانلود از سایت های نا معتبر و مستهجن می کنند و همچنین افرادی که ایمیل های افراد غریبه را باز می کندد، افرادی هستند که بیشترمورد این حمله قرار می گیرند. بنابراین لازم است کاربران دقت زیادی در هنگام نصب هر گونه برنامه ای که در سایت های مختلف برای افراد پیشنهاد می شود، داشته باشند تا در معرض دردسرهای عدیده BOTNET شدن، قرار نگیرند.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6387
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی