تاريخ:بيستم دی 1395 ساعت 11:45
کد : 6317

کودکان، والدین و بازی های رایانه ای

کودکان، والدین و بازی های رایانه ای
حتما در هنگام بازی کودکان خود، نگران هستید و به این موضوع فکر می کنید که آیا خطری او را با انجام اینگونه بازی ها نهدید می کند؟
ایران هشدار - حتما در هنگام بازی کودکان خود، نگران هستید و به این موضوع فکر می کنید که آیا خطری او را با انجام اینگونه بازی ها نهدید می کند؟
خوشبختانه ابزارهایی مثل رتبه بندی بازی ها و کنترل والدین می تواند به شما کمک کند تا شما درباره بازی هایی که کودکتان انجام می دهد، تحقیق کنید و حتی بتوانید او را کنترل کنید. برای این کار لازم است شما بدانید چگونه باید اطمینان حاصل کنید که آیا کودک شما به بازی آنلاین بر طبق برنامه ریزی شما دسترسی دارد یا اینکه به طور معمول و هر زمان که بخواهد می تواند این کار را بدون کنترل و نظارت شما انجام دهد.
کنترل والدین روی بازی های آنلاین
بسیاری از بازی های آنلاین این امکان را به کاربر می دهند تا همزمان بازی، با دیگر افراد مشغول در بازی که ممکن است هکر ها و کلاهبرداران در بین آنها پنهان شده اند، صحبت کند یا در طول بازی ها، خرید هایی را انجام دهد به همین دلیل شما نیاز دارید تا در مورد parental control اطلاعاتی کسب کنید.
بر اساس سیستم های مختلف، parental control می تواند شامل موارد زیر باشد:

محدود کردن بر اساس رتبه بازی: این قسمت از تنظیمات به شما اجازه می دهد تا تصمیم بگیرید که کدام بازی توسط فرزند شما می تواند از طریق console بازی یا ... انجام شود و بر اساس رتبه بندی که توسط ESRB(برد تخصصی رتبه بندی نرم افزارهای سرگرمی) تنظیم شده، می توانید از جریان بازی ها با اطلاع شوید. برای مثال می توانید سیستم را به گونه ای تنظیم کنید که فقط بازی هایی که رتبه E دارند را کودکتان بازی کند.

غیر فعال کردن دسترسی به اینترنت: از طریق این تنظیمات می توانید دسترسی فرزندتان را به کل اینترنت یا قسمتی از آن محدود کنید. برای مثال برخی سیستم ها در قسمت parental control دارای قابلیتی هستند که از طریق آن می توانید چت آنلاین را غیر فعال کنید و جلوی آثار زیان بار احتمالی این فعالیت آزار اینترنتی یا موارد دیگر است، را بگیرید.

محدودیت زمانی: برخی سیستم های بازی به شما این امکان را می دهند که بتوانید روز و زمان بازی کودکتان را محدود به برنامه ریزی که خود انجام داده اید، کنید.
دسترسی محدود در خرید در بازی ها: در برخی برنامه ها، شما می توانید credit cart محدودی را برای بازی بخرید یا دانلود کنید که مقدار محدودی دارد و می توانید بر روی آنرمز عبور قرار دهید.
البته اینها بسیار موثر و مفید است اما به تنهایی کافی نیست و دانش کودک شما از فضای مجازی و مخاطرات آن بسیار مهم تر است. بنابراین سعی کنید به طور دوستانه و کاملا منطقی با فرزندان خود در مورد مسائلی که در فضای مجازی مهم است، و باید به آن توجه کنند، صحبت کنید و برای آنها توضیح دهید که همه این محدودیت ها باعث پیشگیری از تهدید ها و خطرات احتمالی فضای مجازی است. بنابراین سعی کنید از همین حالا او را با فضایی نه چندان امن و خطرناک که در آن قرار دارند، آشنا کنید و آمادگی لازم را به او بدهید.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/6317
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی